ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អភិបាលខេត្ត និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការ សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តតាកែវ អញ្ជើញចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយមនុស្សធម៍ ផ្តល់ជូនគ្រួសារប្រជាពលរដ្ឋ ដែលបានរងផលប៉ះពាល់ ដោយជំនន់ទឹកភ្លៀង និងខ្យល់កន្ត្រាក់ នៅក្នុងស្រុកអង្គរបុរី
Sat,01 November 2025 (Time 11:46 AM)
ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អញ្ជើញចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយមនុស្សធម៍ផ្តល់ជូនគ្រួសារប្រជាពលរដ្ឋ ដែលបានរងផលប៉ះពាល់ដោយជំនន់ទឹកភ្លៀង និងខ្យល់កន្ត្រាក់ នៅក្នុងស្រុកអង្គរបុរី
(ស្រុកអង្គរបុរី)៖នាព្រឹកថ្ងៃសៅរ៍ ១១កើត ខែកក្តិក ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្ត និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តតាកែវ អមដំណើរដោយ លោក លោកស្រី អនុប្រធានកិត្តិយស អនុប្រធានអចិន្ត្រៃយ៍ អនុប្រធានគណៈកម្មាធិការសាខា សមាជិកគណៈកម្មការសាខា នាយកប្រតិបត្តិសាខា ប្រធានកិត្តិយស ប្រធានអនុសាខា និងក្រុមការងារកាកបាទក្រហមស្រុកអង្គរបូរី បានអញ្ជើញចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយមនុស្សធម៍របស់សាខា មកផ្តល់ ជូនគ្រួសារប្រជាពលរដ្ឋ ដែលបានរងផលប៉ះពាល់ដោយជំនន់ទឹកភ្លៀងចំនួន ៣៥១គ្រួសារ និងខ្យល់កន្ត្រាក់ចំនួន ១៣គ្រួសារ ស្ថិតក្នុងភូមិសាស្ត្រ ស្រុកអង្គរបុរី ខេត្តតាកែវ ។
សូមបញ្ជាក់ថាអំណោយដែលបានប្រគល់ជូនក្នុងមួយគ្រួសារៗ រួមមាន៖ អង្ករ ២៥គីឡូក្រាម ត្រីខ ១យួរ មី ១កេស ប្រេងឆា ១លីត្រ នំ ១ប្រអប់ ទឹកត្រី ៣ដប ទឹកស៊ីអ៉ីវ ៣ដប កន្ទេល១ មុង១ ភួយ១ សារុង១ ក្រម៉ា១ ថវិកាចំនួន ២ម៉ឺនរៀល ។