កិច្ចប្រជុំស្តីពីការពង្រឹង កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ ដើម្បីប្រយុទ្ធប្រឆាំង អំពើជួញដូរមនុស្ស ប្រចាំត្រីមាសទី៤ ឆ្នាំ២០២៤ ក្រោមអធិបតីឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជីវ ផល្លី នៅនាយកដ្ឋានប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស និងការពារអនីតិជន
Tue,14 January 2025 (Time 08:40 AM)
កិច្ចប្រជុំស្តីពីការពង្រឹងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ ដើម្បីប្រយុទ្ធប្រឆាំងអំពើជួញដូរមនុស្ស ប្រចាំត្រីមាសទី៤ ឆ្នាំ២០២៤ ក្រោមអធិបតីឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជីវ ផល្លី នៅនាយកដ្ឋានប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស និងការពារអនីតិជន
(ភ្នំពេញ)៖នៅថ្ងៃចន្ទ ១៥កើត ខែបុស្ស ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស.២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៣ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជីវ ផល្លី អគ្គស្នងការរងនគរបាលជាតិ តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ បានអញ្ចើញជាអធិបតីដឹកនាំកិច្ចប្រជុំស្តីពីការពង្រឹងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ ដើម្បីប្រយុទ្ធប្រឆាំងអំពើជួញដូរមនុស្ស ប្រចាំត្រីមាសទី៤ ឆ្នាំ២០២៤ ។
ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមពី លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុក សំបូរ ប្រធាននាយកដ្ឋានប្រយុទ្ធប្រឆាំងអំពើជួញដូរមនុស្សនិងការពារអនីតិជន លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ប៉ែន ច័ន្ទសុខខេមរិទ្ធិ អនុប្រធាននាយកដ្ឋានកណ្តាលនគរបាលយុត្តិធម៌ លោក លោកស្រី ឧត្តមសេនីយ៍ វរេសេនីយ៍ អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន លោកនាយការិយាល័យ និងអង្គការដៃគូពាក់ព័ន្ធ២៨នាក់ មកពី២៤អង្គការ សរុបចំនួន៦៥នាក់ នៅសាលប្រជុំនាយកដ្ឋានប្រយុទ្ធប្រឆាំងអំពើជួញដូរមនុស្សនិងការពារអនីតិជន នៃអគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ។
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុក សំបូរ ប្រធាននាយកដ្ឋានប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្សនិងការពារអនីតិជន បានឡើងរាយការណ៍សង្ខេបអំពីវឌ្ឍនភាពការងារ និងលើកឡើងពីបញ្ហាប្រឈម និងសំណូមពរ។ បន្ទាប់មកក៏បានស្នើឲ្យអង្គការដៃគូរពាក់ព័ន្ធរាយការណ៍ពីកិច្ចសហការ និងផ្ដល់ព័ត៌មានសង្ស័យមានបទល្មើសជួញដូរមនុស្ស ឬមានបទល្មើសបំពានផ្លូវភេទ សូមរាយការណ៍មកសមត្ថកិច្ចប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស និងការពារអនីតិជន ដើម្បីឲ្យសមត្ថកិច្ចជួយអន្តរាគមន៍ជួយសង្រ្គោះជនរងគ្រោះឲ្យបានទាន់ពេលវេលា។
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជីវ ផល្លី អគ្គស្នងការរងនគរបាលជាតិ មានប្រសាន៍ថា គោលបំណង នៃកិច្ចប្រជុំជាមួយអង្គការមិនមែនរដ្ឋាភិបាលជាតិ-អន្តរជាតិនៅពេលនេះ គឺដើម្បីបង្កើនកិច្ចសហការជាមួយអង្គការដៃគូពាក់ព័ន្ធ ក្នុងការឆ្លុះបញ្ចាំងនៃការអនុវត្តច្បាប់ ក៏ដូចជាការផ្តល់ព័ត៌មានក្នុងការជួយជនរងគ្រោះ ទាំងជួយអន្តរាគមន៍ និងជួយគាំពារផ្តល់សេវាសង្គម ក៏ដូចជាការបម្រើសេវាផ្លូវច្បាប់។
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជីវ ផល្លី ក៏បានថ្លែងអំណរគុណដល់អង្គការដៃគូពាក់ព័ន្ធទាំងអស់ ដែលកន្លងមកបានសហការគ្នាយ៉ាងល្អទាំងការជួយសង្រ្គោះ និងគាំពារជនរងគ្រោះ ក៏ដូចជាការបណ្តុះបណ្តាលកសាងសមត្ថភាពជំនាញដល់មន្រ្តីអនុវត្ត៕