លោក ស៊ីម គង់ អភិបាលស្រុកជើងព្រៃ បានអមដំណើរឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អញ្ជើញជួបសំណេះសំណាល និងសួរសុខទុក្ខ វិរៈកងទ័ព ចំនួន ០៣ រូប ដែលបានមកសម្រាកព្យាបាលជំងឺ នៅមន្ទីរពេទ្យបង្អែកស្រុកជើងព្រៃ
Tue,16 December 2025 (Time 07:28 PM)
នារសៀលថ្ងៃអង្គារ ទី១៦ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ លោក ស៊ីម គង់ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលស្រុកជើងព្រៃ និងសហការី បានអមដំណើរឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម អញ្ជើញជួបសំណេះសំណាល និងសួរសុខទុក្ខ វិរៈកងទ័ព ចំនួន ០៣ រូប ទី១.ឈ្មោះ ឈុំ ស្រេង ភេទប្រុស អាយុ ៥៤ ឆ្នាំ មានទីលំនៅភូមិបឹងសូទិប ឃុំសូទិប ស្រុកជើងព្រៃ ទី២.ឈ្មោះ ហួរ គឹមហុង ភេទប្រុស អាយុ៥២ឆ្នាំ រស់នៅភូមិបាខម ឃុំសំពងជ័យ ស្រុកជើងព្រៃ ដែលបានមកសម្រាកព្យាបាលជំងឺនៅមន្ទីរពេទ្យបង្អែកស្រុកជើងព្រៃ ខេត្តកំពង់ចាម។
ដោយសារមានអាការៈល្ហិតល្ហៃ ចុកដៃចុកជើង អស់កម្លាំង ព្រោះឆ្លងកាត់ការប្រយទ្ធមួយទ័ពសៀមឈ្លានពានជាច្រើនថ្ងៃ និងទី៣.ឈ្មោះ សាំង បូរ៉ាន់ ភេទប្រុស អាយុ ៣៥ ឆ្នាំ រស់នៅភូមិបាខម ឃុំសំពងជ័យ ស្រុកជើងព្រៃ សម្រាកព្យាបាលនៅគេហដ្ឋាន ដោយសារមានជំងឺបុសអន្ទង់ផ្នែកខាងក្រោម វិរៈកងទ័ពទាំង ០៣ រូបនេះ ឈរជើងនៅទិសព្រះវិហារ ច្រកអានសេះ។
ក្នុងនោះឯកឧត្តមអភិបាលខេត្ត ក៏បាននាំយកនូវសម្ភារៈ គ្រឿងឧបភោគ បរិភោគ និងថវិកា សម្រាប់ផ្ដល់ជូនវិរៈកងទ័ពទាំង ០៣ រូប ដោយម្នាក់ៗទទួលបាន៖