ឯកឧត្ដម ជា សុមេធី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងសង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន និងយុវនីតិសម្បទា អញ្ចើញសួរសុខទុក្ខ បងប្អូនពលរដ្ឋ ភៀសសឹករងរបួស និងបងប្អូនវីរ កងទ័ពរងរបួស ក្នុងបុព្វហេតុការពារទឹកដី ពីការឈ្លានពាន របស់ទ័ពសៀម
Tue,16 December 2025 (Time 07:48 PM)
ឯកឧត្ដមរដ្ឋមន្រ្តី ជាសុមេធី អញ្ចើញមកសួរសុខទុក្ខបងប្អូនពលរដ្ឋភៀសសឹករងរបួស និងបងប្អូនវីរកងទ័ពរងរបួស ក្នុងបុព្វហេតុការពារទឹកដីពីការឈ្លានពានរបស់ទ័ពសៀម
នារសៀលថ្ងៃអង្គារ ទី១៦ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្ដម ជា សុមេធី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងសង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន និងយុវនីតិសម្បទា ព្រមទាំងថ្នាក់ដឹកនាំក្រសួង ស.អ.យ. បានអញ្ចើញមកសួរសុខទុក្ខ និងលេីកទឹកចិត្តដល់បងប្អូនពលរដ្ឋភៀសសឹករងរបួស និងបងប្អូនវីរកងទ័ពរងរបួសក្នុងបុព្វហេតុការពារទឹកដីពីការឈ្លានពានរបស់ទ័ពសៀម។
ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី សូមជូនពរដល់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ និងវីរកងទ័ពដែលរងរបួស ឆាប់បានជាសះស្បេីយ និងសូមជួបតែនឹងព្រះពុទ្ធពរទាំងបួនប្រការ កុំបីឃ្លៀងឃ្លាតឡេីយ នៅមន្ទីរពេទ្យមិត្តភាពកម្ពុជា-ចិន ព្រះកុសុមៈ (មន្ទីរពេទ្យព្រះសង្ឃ)។