ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ជាម ច័ន្ទសោភ័ណ អភិបាលខេត្តកំពង់ស្ពឺ ៖ យើងសូមគោរពអរគុណដឹងគុណ និងចងចាំគម្រូវីរៈភាពកងទ័ព ដ៏អង់អាចយើងជារៀងរហូត
Wed,17 December 2025 (Time 06:37 PM)
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ជាម ច័ន្ទសោភ័ណ អភិបាលខេត្តកំពង់ស្ពឺ ៖ យើងសូមគោរពអរគុណដឹងគុណ និងចងចាំគម្រូវីរៈភាពកងទ័ពដ៏អង់អាចយើងជារៀងរហូត
កំពង់ស្ពឺ៖នៅថ្ងៃទី១៧ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ជាម ច័ន្ទសោភ័ណ អភិបាលខេត្តកំពង់ស្ពឺ និងលោកជំទាវ ម៉េង វ៉ាន់ដានីន និងថ្នាក់ដឹកនាំមន្ត្រីរាជការ ប្រជាពលរដ្ឋទូទាំងខេត្តកំពង់ស្ពឺ សូមចូលរួមរំលែកទុក្ខដ៏ក្រៀមក្រំបំផុតជាមួយក្រុមគ្រួសារនៃសព វីរកងទ័ព ខុន ប៊ុនថង ស្ថិតនៅភូមិអូរក្រសារ ឃុំវាលពន់ ស្រុកថ្ពង ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ដែលបានពលីជីវិតនៅសមរភូមិ ភូមិប្រាសាទព្រះវិហារ នៅវេលាម៉ោង ៣រសៀលនាថ្ងៃទី១៦ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ ក្នុងពេលបំពេញបេសកកម្មការពារបូរណភាពទឹកដីតាមបណ្តោយព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ។
ឆ្លៀតក្នុងឱកាសនោះ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត និងប្រជាពលរដ្ឋទូទាំងខេត្តកំពង់ស្ពឺ សូមចូលរួមរំលែកទុក្ខយ៉ាងក្រៀមក្រំក្រៃលែងនេះជាមួយក្រុមគ្រួសារសព វីរះកងទ័ពដ៏អង្គអាចក្លាហានកម្ពុជា ដែលបានពលីជីវិតក្នុងសមរភូមិសង្រ្គាមឈ្លានពានប្រទេសកម្ពុជា ពីសំណាក់ប្រទេសសៀម យើងសូមគោរពអរគុណដឹងគុណ និងចងចាំគម្រូវីរៈភាពកងទ័ពដ៏អង់អាចជារៀងរហូត និងសូមចូលរួមរំលែកទុក្ខក្នុងការពលីនេះ សូមឧទ្ទិសបួងសួងចំពោះវិញ្ញាណក្ខន្ធ វីរកងទ័ព ខុន ប៊ុនថង សូមឱ្យបានទៅកាន់ទីដ៏ស្ងប់សុខ កុំបីឃ្លៀងឃ្លាតឡើយ។