លោក ហេង វុទ្ធី អញ្ជើញនាំយកអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់សម្ដេចបរវធិបតី ឧបត្ថម្ភដល់គ្រួសារកងទ័ព និងប្រជាពលរដ្ឋភៀសសឹក ចំនួន ៦៧គ្រួសារនៅរសៀលថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី១៨ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥នេះ លោក ហេង វុទ្ធី ប្រធានក្រុមការងារចុះជួយមូលដ្ឋានឃុំអារក្សត្នោត និងឃុំទួលសំបួរ ស្រុកស្ទឹងត្រង់ និងភរិយា អញ្ជើញចុះជួបសំណេះសំណាលសាកសួរសុខទុក្ខ គ្រួសារកងទ័ព និងប្រជាពលរដ្ឋ ភៀសសឹក ចំនួន ៦៧គ្រួសារ ស្ថិតនៅសាលាឃុំអារក្សត្នោត ស្រុកស្ទឹងត្រង់ ។ក្នុងឱកាសនោះ លោក ហេង វុទ្ធី ក៏បាននាំយកអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់ សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី មានដូចជា គ្រឿងឧបភោគបរិភោគ និងថវិកាមួយចំនួន ឧបត្ថម្ភដល់គ្រួសារកងទ័ព និងប្រជាពលរដ្ឋភៀសសឹក ទាំង៦៧គ្រួសារ ដែលបានចាកចេញពីតំបន់គ្រោះថ្នាក់ មកកាន់មូលដ្ឋានដែលមានសុវត្ថិភាព ក្រោយការវាយប្រហារឈ្លានពានរបស់យោធាថៃ មកលើទឹកដីប្រទេសកម្ពុជា។ ដោយក្រុមគ្រួសាររបស់ពួកគាត់ គឺជាវីរៈកងទ័ពនៅសមរភូមិមុខ បាននឹងកំពុងបំពេញបេសកកម្មពិសេស ការពារអធិបតេយ្យ និងបូរណភាពដែនដីកម្ពុជា នៅតាមបន្ទាត់ព្រំដែន កម្ពុជា-ថៃ ។បន្ទាប់មក លោក ហេង វុទ្ធី និងសហការី ក៏បានបន្ដចុះសួរសុខទុក្ខ និងឧបត្ថម្ភថវិកា គ្រឿងឧបភោគបរិភោគមួយចំនួនផ្សេងទៀត ដល់គ្រួសារ វីរកងទ័ព ដែលបានពលីនៅសមរភូមិមុខ ចំនួន ០២គ្រួសារ ។ពិធីសំណេះសំណាលនេះ ក៏មានការអញ្ជើញចូលរួមពី លោកឧកញ៉ា លោកជំទាវ លោកអភិបាលស្រុក ក្រុមការងារ និងអាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន ផងដែរ៕