លោក ស៊ីម គង់ អភិបាលស្រុកជើងព្រៃ បានអមដំណើរឯកឧត្តមបណ្ឌិត ម៉ា ឈឿន និងលោកជំទាវបណ្ឌិត អ៊ុក ម៉ាលី អញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខ វិរៈយុទ្ធជន ចំនួន០២រូប នៅមន្ទីរពេទ្យបង្អែកស្រុកជើងព្រៃ
Sat,20 December 2025 (Time 08:32 AM)
លោក ស៊ីម គង់ អភិបាលស្រុកជើងព្រៃ បានអមដំណើរឯកឧត្តមបណ្ឌិត ម៉ា ឈឿន និងលោកជំទាវបណ្ឌិត អ៊ុក ម៉ាលី អញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខវិរៈយុទ្ធជន ចំនួន០២រូប នៅមន្ទីរពេទ្យបង្អែកស្រុកជើងព្រៃ
នៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី១៩ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ លោក ស៊ីម គង់ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលស្រុកជើងព្រៃ និងលោក ឆាយ វ៉ាន់ស៊ី ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាស្រុក បានអញ្ជើញអមដំណើរ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ម៉ា ឈឿនតំណាងរាស្រ្តមណ្ឌលខេត្តកំពង់ចាម និងលោកជំទាវបណ្ឌិត អ៊ុក ម៉ាលី សមាជិកព្រឹទ្ធសភា ដែលឯកឧត្តម និងលោកជំទាវ ដែលបានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខ វិរៈយុទ្ធជន ចំនួន០២ រូប ដែលកំពុងសម្រាកព្យាបាលជំងឺ នៅមន្ទីរពេទ្យបង្អែកស្រុកជើងព្រៃ។ ឆ្លៀតក្នុងឱកាសនោះដែរ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ក៏បានសួរសុខទុក្ខ ដល់ស្រ្តីដែលកំពុងសម្រាលកូន នៅក្នុងមន្ទីរពេទ្យចំនួន ០៥ នាក់ នៅក្បែរនោះផងដែរ។
បន្ទាប់មក លោកអភិបាលស្រុក និងលោកប្រធានក្រុមប្រឹក្សាស្រុក បានបន្តអមដំណើរឯកឧត្តមបណ្ឌិត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត រួមជាមួយឯកឧត្តម លន់ លឹមថៃ តំណាងរាស្រ្តមណ្ឌលខេត្តកំពង់ចាម និងឯកឧត្តម ជឹម លាវ សមាជិកព្រឹទ្ធសភាមណ្ឌលភូមិភាគ២ ក្នុងពីធីជួបសំណាលសំណាលជាមួយបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ ដែលជាជនភៀសសឹក នៅក្នុងស្រុកជើងព្រៃ ចំនួន ១៩២ គ្រួសារ ដែលពិធីនេះធ្វើនៅបរិវេណវត្តត្រពាំងស្លា ស្ថិតក្នុងឃុំសំពងជ័យ ស្រុកជើងព្រៃ ព្រមទាំងមានការអញ្ជើញចូលរួមពីឯកឧត្តម លោកជំទាវក្រុមការងារចុះជួយឃុំទាំង១០ លោកប្រធានក្រុមប្រឹក្សាស្រុក លោកអភិបាលរងស្រុក កងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធទាំងបី មន្រ្តីរាជការ អាជ្ញាធរឃុំ ភូមិ សរុបប្រមាណ ២៧៨ នាក់ ស្រី ១៥៧ នាក់។
ក្នុងពិធីសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខវិរៈយុទ្ធជន ស្រ្តីសម្រាលកូន និងបងប្អូនជាជនភៀសសឹក ខាងលើ ឯកឧត្តម និងលោកជំទាវ ក៏បាននាំយកអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លា របស់សម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភា នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងសម្ដេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ហ៊ុន រ៉ានី ហ៊ុន សែន ប្រធានកាកបាតក្រហមកម្ពុជា ផ្ដល់ជូនមួយចំនួនផងដែរ។