ឯកឧត្តម សាយ សំអាល់ ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី រដ្នមន្ត្រីក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ និងជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិ បទប្បញ្ញត្តិបច្ចេកទេសសំណង់ (ក.ជ.ប.ស) អញ្ចើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ក្រុមប្រឹក្សាជាតិបទបញ្ញត្តិ បច្ចេកទេសសំណង់
Sat,20 December 2025 (Time 09:28 AM)
ឯកឧត្តម សាយ សំអាល់ រដ្នមន្ត្រីក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ អញ្ចើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំក្រុមប្រឹក្សាជាតិបទបញ្ញត្តិបច្ចេកទេសសំណង់
(ភ្នំពេញ)៖នាថ្ងៃព្រហសត្តិ៍ ១៣រោច ខែមិគសិរ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៨ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម សាយ សំអាល់ ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី រដ្នមន្ត្រីក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ និងជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិបទប្បញ្ញត្តិបច្ចេកទេសសំណង់ (ក.ជ.ប.ស) បានអញ្ចើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំក្រុមប្រឹក្សាជាតិបទបញ្ញត្តិបច្ចេកទេសសំណង់ កិច្ចប្រជុំបានប្រព្រឹត្តទៅនៅស្តីការក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់។
ដោយមានការចូលរួមពីក្រសួងឧស្សាហកម្ម វិទ្យាសាស្រ្ត បច្ចេកវិទ្យា និងនវានុវត្តន៍ ក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន ក្រសួងរ៉ែ និងថាមពល និងក្រសួងស្ថាប័នពាក់ព័ន្ធ ព្រមទាំងវិស័យឯកជន រួមនឹងសាកលវិទ្យាល័យមួយចំនួនទៀត។
ក្រុមប្រឹក្សាជាតិបទប្បញ្ញត្តិបច្ចេកទេសសំណង់បានអនុម័តលើសេចក្តីព្រាងប្រកាសស្តីពីការដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់បទប្បញ្ញត្តិបច្ចេកទេសផ្នែកគ្រឿងផ្គុំសំណង់ សេចក្តីព្រាងបទប្បញ្ញត្តិនិងបទដ្ឋានបច្ចេកទេសសំណង់ផ្នែកគ្រឿងផ្គុំសំណង់ សេចក្តីព្រាងអនុក្រឹត្យស្តីពីការរៀបចំនិងការប្រព្រឹត្តទៅរបស់គណៈកម្មាការដោះស្រាយវិវាទសំណង់ បទប្បញ្ញត្តិបច្ចេកទេសសិក្សាស្ថាបត្យកម្ម បទប្បញ្ញត្តិបច្ចេកទេសសុវត្ថិភាពអគ្គិសនីក្នុងអគារ និងសេចក្តីព្រាងអនុក្រឹត្យ ផែនការសកម្មភាពនិងគោលការណ៍ណែនាំបច្ចេកទេសស្តីពីសុវត្ថិភាពនិងគុណភាពសំណង់ ជាគោលការណ៍ បទដ្ឋានបច្ចេកទេស និងបទប្បញ្ញត្តិបច្ចេកទេស ក្នុងវិស័យសំណង់ ដែលស្របទៅតាមស្ថានភាពសេដ្ឋកិច្ច សង្គម បរិស្ថាន បច្ចេកវិទ្យា វិទ្យាសាស្រ្ត និងការវិវត្តរបស់កម្ពុជា។