សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន បានអញ្ចើញនាំយកស្បៀងនិងអាហារ ប្រគល់ជូនដល់រដ្ឋបាលខេត្តស្ទឹងត្រែង ដើម្បីចូលរួមចំណែក ជួយដល់សមរភូមិជួរមុខ និងជួយដល់ជនភៀសសឹក
Tue,23 December 2025 (Time 07:12 PM)
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន បានអញ្ចើញនាំយកស្បៀងនិងអាហារ ប្រគល់ជូនដល់រដ្ឋបាលខេត្តស្ទឹងត្រែង ដើម្បីចូលរួមចំណែកជួយដល់សមរភូមិជួរមុខ និងជួយដល់ជនភៀសសឹក
‎==================
‎សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន ប្រធានគណៈកម្មាធិការកណ្តាលសមាគមនារីកម្ពុជា ដើម្បីសន្តិភាព និងអភិវឌ្ឍន៍ បាននាំយកស្បៀងនិងអាហារ ប្រគល់ជូនដល់រដ្ឋបាលខេត្តស្ទឹងត្រែង ដើម្បីចូលរួមចំណែកដល់ជួយសមរភូមិជួរមុខ និងជួយដល់ជនភៀសសឹក នារសៀល ថ្ងៃអង្គារ កើត ខែបុស្ស ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ព.ស.២៥៦៩ ត្រូវនឹង ថ្ងៃទី២៣ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥។
អំណោយដែលបានប្រគល់ឲ្យរដ្ឋបាលខេត្តស្ទឹងត្រែងក្នុងថ្ងៃនេះ រួមមាន ៖ អង្ករ ២តោន‚ អំបុក ១០០គីឡូក្រាម‚ អំបុកជាមួយសាច់គោងៀត ៥០០កញ្ចប់‚ មីរូបខ្លាឃ្មុំ ១០០កេស‚ នំទាហាន ៥កេស‚ ទឹកផ្លែឈើ ១០០កេស‚ ម៉ាស់ការពារផ្សែងពុល ២០០ម៉ាស‚ វ៉ែនតាការពារផ្សែងពុល ១០០‚ គ្រាប់ជីស្ងួត ៥០០ដប‚ ភេសជ្ជៈឆាមពាន ១០០កេស‚ អាវ ២០កេស‚ ខ្ទឹមស ១០០គីឡូក្រាម‚ កាហ្វេ ២កេសធំ‚ ទឹកសុទ្ធ ១០០កេស‚ ឆៃប៉ូវ ២០០គីឡូក្រាម និងថិវកា ១០លានរៀល។
ឆ្លៀតក្នុងឱកាសនោះ ឯកឧត្តម សរ ពុត្រា ក៏បានគោរពថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅជូនចំពោះ សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិតដែលបានចំណាពេលវេលាដ៏មានតម្លៃក្នុងការនាំយកស្បៀងមកជួយដល់ខេត្តស្ទឹងត្រែងនាថ្ងៃនេះ។ ឯកឧត្តម ក៏បានគោរពជូនពរ ឲ្យសម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត និងប្រតិភូអមដំណើរ សូមប្រកបបាននូវពុទ្ធពរទាំង ៤ប្រការ គឺ អាយុៈ វណ្ណៈ សុខៈ ពលៈ កុំបឃ្លៀងឃ្លាតឡើយ៕