ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល ប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្នាភិបាល ចុះជួយមូលដ្នានស្រុកបាណន់ អញ្ចើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ក្នុងពិធីប្រគល់កុំព្យូទ័រ ជូនយុវជនឃុំតាគ្រាម សម្រាប់បើកវគ្គបណ្តុះបណ្តាល ចំណេះបច្ចេកវិទ្យាកុំព្យូទ័រ ដោយឥតគិតថ្លៃ
Fri,07 February 2025 (Time 08:34 AM)
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល ប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្នាភិបាលចុះជួយមូលដ្នានស្រុកបាណន់ អញ្ចើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ក្នុងពិធីប្រគល់កុំព្យូទ័រ ជូនយុវជនឃុំតាគ្រាម សម្រាប់បើកវគ្គបណ្តុះបណ្តាលចំណេះបច្ចេកវិទ្យាកុំព្យូទ័រ ដោយឥតគិតថ្លៃ
នារសៀលថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ៩កើត ខែមាឃ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស.២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៦ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្នាភិបាលចុះជួយមូលដ្នានស្រុកបាណន់ អញ្ចើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ក្នុងពិធីសំណេះសំណាលនិងប្រគល់កុំព្យូទ័រ ជូនយុវជនឃុំតាគ្រាម សម្រាប់បើកវគ្គបណ្តុះបណ្តាលចំណេះបច្ចេកវិទ្យាកុំព្យូទ័រ ដោយឥតគិតថ្លៃ ចំនួន​៥០គ្រឿង ក្នុងនោះនៅស្នាក់ការបក្សឃុំ ៣០គ្រឿង និងសាលាអនុវិទ្យាល័យឫស្សីរោទិ៍ ចំនួន​២០គ្រឿង ជាអំណោយរបស់ឯកឧត្ដមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្នាភិបាលចុះជួយមូលដ្នានស្រុកបាណន់។ ពិធីនេះដែរបានប្រព្រឹត្តទៅនៅបរិវេណទីស្នាក់ការគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាឃុំតាគ្រាម ស្រុកបាណន់ ខេត្តបាត់ដំបង។
ដោយមានការអញ្ចើញចូលរួមពី ឯកឧត្តមអនុប្រធានក្រុមការងារចុះមូលដ្នានស្រុក ឯកឧត្តមប្រធានក្រុមការងារចុះមូលដ្នានឃុំ ឯកឧត្តម លោកជំទាវ លោក លោកស្រី សមាជិក សមាជិកា មន្ត្រីរាជការ យុវជន យុវតី សិស្សានុសិស្ស ចូលរួមសរុបចំនួន៥០៩នាក់។
ក្នុងពិធីនោះដែរ ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល ប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្នាភិបាលចុះជួយមូលដ្នានស្រុកបាណន់ បានឧបត្ថម្ភថវិកា​ជូនទីស្នាក់ការបក្សចំនួន ៥,០០០,០០០រៀល និងឧបត្ថម្ភថវិកាជូនដល់សមាជិក ដោយក្នុងម្នាក់ទទួលបាន​ ២០,០០០រៀល​ផងដែរ។