លោកជំទាវ ហ៊ុន ម៉ាណា ឌី វិជ្ជា អញ្ជើញនាំយកទេយ្យវត្ថុ ប្រគេនដល់វត្តចំនួន៦ និងរៀបចំអាហារ ១ពេល ព្រមទាំងផ្តល់អំណោយ ជូនដល់ពលរដ្ឋចំនួន ៣៧០គ្រួសារ នៅខេត្តព្រះវិហារ
Sat,01 March 2025 (Time 03:14 PM)
លោកជំទាវ ហ៊ុន ម៉ាណា ឌី វិជ្ជា អញ្ជើញនាំយកទេយ្យវត្ថុប្រគេនដល់វត្តចំនួន៦ និងរៀបចំអាហារ១ពេល ព្រមទាំងផ្តល់អំណោយជូនដល់ពលរដ្ឋ ចំនួន៣៧០គ្រួសារ នៅខេត្តព្រះវិហារ
នៅថ្ងៃសុក្រ ទី២៨ ខែកុម្ភ: ឆ្នាំ២០២៥ លោកជំទាវ ហ៊ុន ម៉ាណា ឌី វិជ្ជា អគ្គនាយិកាវិទ្យុ-ទួរទស្សន៍បាយ័ន បានដឹកក្រុមការងារអញ្ជើញនាំយកទេយ្យវត្ថុរបស់សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន និងសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ប្រគេនដល់វត្តចំនួន៦ និងរៀបចំអាហារ១ពេល ព្រមទាំងផ្តល់អំណោយជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋ
ចំនួន ៣៧០គ្រួសារ ដែលប្រារព្ធធ្វើឡើងនៅវត្តព្រះព្រហ្មវិហារតេជោជប់រង្សីសរារាម ស្ថិតនៅក្នងឃុំ កន្ទួត ស្រុកជាំក្សាន្ត ខេត្តព្រះវិហារ។ ពិធីនេះក៏បានការអញ្ជើញចូលរួមពី ឯកឧត្តម គីម រិទ្ធី អភិបាលខេត្តព្រះវិហារ និងអាជ្ញាធរស្រុកជាំក្សាន្តផងដែរ។