លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សែ វុទ្ធី មេបញ្ជាការរងកងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស អញ្ចើញចូលរួមពិធីបញ្ចុះបឋមសិលាបើកការដ្ឋានសាងសង់អគារសេនាធិការដ្ឋាន នៃបញ្ជាការដ្ឋានកងរាជអាវុធហត្ថខេត្តកំពត ===================កំពត៖នាព្រឹកថ្ងៃអាទិត្យ ៣រោច ខែផល្គុន ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស.២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សែ វុទ្ធី មេបញ្ជាការរង កងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស បានអញ្ចើញចូលរួមក្នុងពិធីបញ្ចុះបឋមសិលាបើកការដ្ឋានសាងសង់អគារសេនាធិការដ្ឋាន នៃបញ្ជាការដ្ឋានកងរាជអាវុធហត្ថខេត្តកំពត ក្រោមធធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អគ្គមេបញ្ជាការរង នៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ និងជាមេបញ្ជាការ កងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស។ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា មេបញ្ជាការកងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស បានមានប្រសាសន៍ថា៖ ខ្ញុំពិតជាមោទនភាព និងសប្បាយរីករាយចំពោះការទទួលបានព័ត៌មានពី ឯកឧត្តម អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពត ថា កងរាជអាវុធហត្ថខេត្តកំពត បានខិតខំប្រឹងប្រែង ធ្វើការមានវិន័យ សាមគ្គីគ្នាបំពេញភារកិច្ចរក្សាសន្តិសុខ សណ្តាប់ធ្នាប់។ នេះមានន័យការអប់រំរបស់ខ្ញុំ គឺទទួលបាននូវការយល់ ការជឿទុកចិត្ត មានការចូលរួមហើយ នេះបើឆ្លុះបញ្ចាំងតាមរយៈប្រសាសន៍របស់ឯកឧត្តម អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្ត អម្បាញ់មិញនេះ។ជាមួយគ្នានោះដែរ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ បានវាយតម្លៃខ្ពស់ និងកោតសរសើរការខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់មេបញ្ជាការកងរាជអាវុធហត្ថខេត្តកំពត ពីមួយជំនាន់ទៅមួយជំនាន់។ ពីមុនទីតាំងបញ្ជាការដ្ឋាននៅក្នុងក្រុង ក្រោយមកដូរមកទីតាំងថ្មី ពេលនេះកំពុងពង្រីកដី និងសាងសង់អគារថ្មីតាមស្ថាបត្យកម្មរចនាបទខ្មែរឯកភាពតែមួយ។ សូមថ្លែងអំណរគុណចំពោះនាយ នាយរង និងមេបញ្ជាការកងរាជអាវុធហត្ថខេត្តកំពត ព្រមទាំងសប្បុរសជនជាតិ អន្តរជាតិទាំងអស់ដែលបានជួយឧបត្ថម្ភគាំទ្រ។