លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុក សំបូរ ប្រធាននាយកដ្ឋានប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស និងការពារអនិតិជន អញ្ចើញចូលរួមពិធីអបអរសាទរ ខួបលើកទី១១៤ និវាអន្តរជាតិនារី ៨មីនា ឆ្នាំ២០២៥ ក្រោមអធិបតីភាពឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត និងលោកជំទាវ
Wed,05 March 2025 (Time 01:20 PM)
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុក សំបូរ ប្រធាននាយកដ្ឋានប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស និងការពារអនិតិជន អញ្ចើញចូលរួមពិធីអបអរសាទរខួបលើកទី១១៤ និវាអន្តរជាតិនារី ៨មីនា ឆ្នាំ២០២៥ ក្រោមអធិបតីភាពឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត និងលោកជំទាវ
នៅព្រឹកថ្ងៃពុធ ទី៥ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុក សំបូរ ប្រធាននាយកដ្ឋានប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស និងការពារអនិតិជន បានអញ្ចើញចូលរួមក្នុងពិធីមិទ្ទិញអបអរសាទរខួបលើកទី១១៤ និវាអន្តរជាតិនារី ៨មីនា ឆ្នាំ២០២៥ ក្រោមប្រធានបទ “សិទ្ធិ សមភាព និងភាពអង់អាចចំពោះស្រ្តី និងក្មេងស្រីគ្រប់រូប” របស់អគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ ក្រសួងមហាផ្ទៃ ក្រោមអធិបតីភាពឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ និងលោកជំទាវ ។
ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមពីសំណាក់ អគ្គស្នងការរងនគរបាលជាតិ ឯកឧត្តម លោក លោកស្រី ប្រធាននាយកដ្ឋានពីអង្គភាពជំនាញ នាយការិយាល័យបុគ្គលិក នាយការិយាល័យនគរបាលអន្តរជាតិ សមាសភាពកងកម្លាំងនគរបាលនារីតំណាងឱ្យគ្រប់នាយកដ្ឋានមន្ទីអង្គភាពជំនាញ និងស្នងការដ្ឋាននគរបាលរាជធានី ខេត្ត សរុបប្រមាណ ៣៩៥ រូប ។
ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត បានមានប្រសាសន៍ថ្លែងអំណរគុណ និងកោតសរសើរដោយស្មោះចំពោះលោកជំទាវ រស់ ច័ន្ទសោភា ដែលបានដឹកនាំក្រុមការងារយេនឌ័ររបស់អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិរហូតទទួលបានលទ្ធផលជោគជ័យជាបន្តបន្ទាប់កន្លងទៅនេះ ។ ជាងនេះទៅទៀត ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត សូមធ្វើការលើកទឹកចិត្ត និងកោតសរសើរដោយស្មោះចំពោះកងកម្លាំងនគរបាលជានារីគ្រប់រូបដែលបានខិតខំបំពេញភារកិច្ចស្នូលរបស់ខ្លួន ដើម្បីបម្រើជាតិនិងប្រជាពលរដ្ឋ ក្នុងទឹកចិត្តអង់អាចក្លាហាន ឆន្ទៈ មោះមុត តស៊ូ ឆ្លងកាត់គ្រប់ឧបសគ្គដោយស្មារតីទទួលខុសត្រូវនិងការប្តេជ្ញាចិត្តខ្ពស់និងហ៊ានធ្វើពលិកម្មគ្រប់បែបយ៉ាងក្នុងបុព្វហេតុ រក្សាសន្តិសុខ សណ្តាប់ធ្នាប់សាធារណៈ និងសុវត្ថិភាពសង្គម ឱ្យបានល្អប្រសើរជូនជាតិមាតុភូមិ។