ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាល អញ្ចើញទទួលស្វាគមន៍ ដំណើរទស្សនកិច្ចគណៈប្រតិភូ សហភាពអឺរ៉ុប ប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ដឹកនាំដោយ លោក Andreas BERG អនុប្រធានបេសកកម្មការទូត នៃប្រតិភូសហភាពអឺរ៉ុប ប្រចាំកម្ពុជា
Thu,06 March 2025 (Time 02:01 PM)
ដំណើរទស្សនកិច្ច គណៈប្រតិភូសហភាពអឺរ៉ុប ប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា មកកាន់ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ៨កើត ខែផល្គុន ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ នៅសាលប្រជុំតូច កសស ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាល ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ រួមទាំងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានអញ្ចើញទទួលស្វាគមន៍ ដំណើរទស្សនកិច្ច គណៈប្រតិភូសហភាពអឺរ៉ុប ប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ដឹកនាំដោយ លោក Andreas BERG អនុប្រធានបេសកកម្មការទូត នៃប្រតិភូសហភាពអឺរ៉ុប ប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្នុងគោលបំណងស្វែងយល់ពី ប្រតិបត្តិការ សក្តានុពល វឌ្ឍនភាព ការអភិវឌ្ឍ និងជាពិសេសទីផ្សារដឹកជញ្ជូនរបស់ កសស។ បន្ថែមលើសពីនេះ មន្ត្រីទូតតំណាងស្ថានទូតរដ្ឋសមាជិក នៃសហភាពអឺរ៉ុប ក៏បានចូលរួមក្នុងដំណើរទស្សនកិច្ចផងដែរ ដែលមកពី ស្ថានទូតអាល្លឺម៉ង់ បារាំង ឆេក អូទ្រីស ប៉ូឡូញ ហ្វាំងឡង់ ស៊ុយអ៊ែត ហូឡង់ និងស្លូវិននៀ។
ដំណើរទស្សនកិច្ចនេះ បង្ហាញពី ភាពរីកចម្រើន នៃសង្គមជាតិកម្ពុជា ក្នុងវិស័យសេដ្ឋកិច្ច និងការទូត ក្នុងបរិបទសកលភាវូបនីយកម្ម ដែល កសស បានដើរតួរនាទីយ៉ាងសំខាន់ក្នុងមុខងារជាច្រកទ្វារសេដ្ឋកិច្ចអន្តរជាតិ ភ្ជាប់ កម្ពុជា ទៅកាន់ទីផ្សារសកលលោក។