ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តកណ្ដាល អញ្ចើញជួបសំណេះសំណាល និងត្រួតពិនិត្យកងកម្លាំងនគរបាល នៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តកណ្តាល នាឱកាសពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ ខាងមុខនេះ
Sat,12 April 2025 (Time 06:05 AM)
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អញ្ចើញជួបសំណេះសំណាល និងត្រួតពិនិត្យកងកម្លាំងនគរបាល នៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តកណ្តាល នាឱកាសពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ ខាងមុខនេះ
ខេត្តកណ្តាល៖ ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកណ្ដាល បានកោតសរសើរដល់កម្លាំង នៃស្នងការនគរបាលខេត្តកណ្ដាល ដែលបានខិតខំបំពេញនូវតួនាទីភារកិច្ចរបស់ខ្លួនបានយ៉ាងល្អប្រសើរ ក្នុងការបង្ការ ការពារ និងទប់ស្កាត់រាល់បទល្មើសនានាដែលកើតមាននៅក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្តកណ្ដាល ដើម្បីធានានូវសន្តិសុខ សុវត្ថិភាព ស្ថេរភាព និងរបៀបរៀបរយនៅទូទាំងខេត្តកណ្ដាលនាពេលកន្លងមក។
ការកោតសរសើរបែបនេះ នៅក្នុងពិធីសំណេះសំណាល និងត្រួតពិនិត្យកងកម្លាំងនគរបាល នៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តកណ្តាល នាឱកាសពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ព.ស.២៥៦៩ គ.ស.២០២៥ ក្រោមអធិបតីភាពឯកឧត្ដម នូ សាខន ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្តកណ្តាល និងឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកណ្តាល រសៀលថ្ងៃទី១១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥ នៅស្នងការនគរបាលខេត្តកណ្ដាល។
ឯកឧត្តមអភិបាលខេត្ត បន្តថា៖ នៅពេលដែលប្រជាពលរដ្ឋធ្វើការ យើងទាំងអស់គ្នាជាកងកម្លាំងក៏ធ្វើការដែរ តែនៅពេលមានថ្ងៃឈប់សម្រាក ឬពិធីបុណ្យធំៗ ប្រជាពលរដ្ឋឈប់សម្រាក យើងទាំងអស់គ្នាជាកូនកម្លាំងកាន់តែធ្វើការលើសទ្វេដង ពិសេសនៅក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្តកណ្ដាលមានផ្លូវឆ្លងកាត់ដោយតភ្ជាប់ពីរាជធានីភ្នំពេញទៅតាមបណ្ដាខេត្តនានា ដែលជាចរន្តនៃការចាកចេញរបស់ប្រជាពលរដ្ឋយើង ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរខាងមុខនេះ ពួកគាត់អញ្ជើញទៅស្រុកកំណើតយ៉ាងច្រើនកុះករ ដូច្នេះយើងទាំងអស់គ្នាជាកងកម្លាំង ត្រូវត្រៀមខ្លួនក្នុងការសម្រួលនូវលំហូរចរាចរណ៍របស់ប្រជាពលរដ្ឋ ក្នុងឱកាសដែលពួកគាត់អញ្ជើញទៅស្រុកកំណើត ប្រកបដោយសុវត្ថិភាព ព្រមទាំងសម្រួលបញ្ជៀសនូវការកក់ស្ទះចរាចរណ៍ផងដែរ។
ក្នុងឱកាសនោះដែរ ឯកឧត្តមអភិបាលខេត្ត បានបញ្ជាក់បន្ថែមថា៖ រដ្ឋបាលខេត្តកណ្ដាល បានរៀបចំនូវព្រឹត្តិការណ៍សង្ក្រាន្តខេត្តកណ្ដាល ដែលមានរយៈពេលបីថ្ងៃ ក្នុងនោះមានការលេងនូវល្បែងប្រជាប្រិយ ការប្រគំតន្ត្រី ការបាញ់ទឹក និងកម្មវិធីកម្សាន្តសប្បាយនានាជាច្រើន ព្រមទាំងបានធ្វើការផ្សព្វផ្សាយជាច្រើន ដូចនេះច្បាស់ណាស់នឹងមានប្រជាពលរដ្ឋមកលេងកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ហើយនៅពេលមានប្រជាពលរដ្ឋមកលេងកាន់តែច្រើន ភារកិច្ចក្នុងការការពារសន្តិសុខ សុវត្ថិភាព របស់យើងក៏កាន់តែច្រើនផងដែរ។ ដូច្នេះកងកម្លាំងរបស់យើងទាំងអស់ ត្រូវខិតខំយកចិត្តទុកដាក់ ស្ដាប់តាមការណែនាំ និងដឹកនាំតាមបញ្ជាការគ្រប់ជាន់ថ្នាក់ បំពេញភារកិច្ចរបស់ខ្លួនឱ្យទទួលបាននូវលទ្ធផលល្អ ឱ្យប្រជាពលរដ្ឋដែលមកលេងកម្សាន្តក្នុងព្រឹត្តិការណ៍សង្ក្រាន្តខេត្តកណ្ដាល បានសប្បាយរីករាយនៅក្នុងឱកាសឆ្នាំថ្មីឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ព.ស.២៥៦៩ គ.ស.២០២៥នេះ។