លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម អញ្ជើញចូលរួមពិធីសម្ពោធអគារ សមិទ្ធផលនានា និងសំណេះសំណាលជាមួយកងកម្លាំង ក្រោមអធិបតីភាព​ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី
Wed,02 April 2025 (Time 01:59 PM)
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី អញ្ជើញចូលរួមពិធីសម្ពោធអគារ សមិទ្ធផលនានា និងសំណេះសំណាលជាមួយកងកម្លាំង ក្រោមអធិបតីភាព​ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី
(ខេត្តកំពង់ចាម៖)នៅព្រឹកថ្ងៃពុធ ៥កើត ខែចេត្រ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស.២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ជើញចូលរួមក្នុងពិធីសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការនូវអគារ ១ខ្នង កម្ពស់ ២ជាន់ ទំហំ ២៤ម៉ែត្រx១០ម៉ែត្រ ស្មើ ១៤បន្ទប់ សមិទ្ធផលនានា និងសំណេះសំណាលជាមួយកងកម្លាំងនគរបាលជាតិ នៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តកំពង់ចាម ក្រោមអធិបតីភាព​ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ ដែលប្រព្រឹត្តទៅនៅស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្ត​កំពង់ចាម។
នាឱកាសដ៏វិសេសវិសាលនេះ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ជើញឡើងអានរបាយការណ៍ស្វាគមន៍ជូនគណៈអធិបតីស្ដីអំពី វឌ្ឍនភាព នៃការកសាងអង្គភាព ក្នុងរយៈ២ឆ្នាំ ២ខែ និង២៩ថ្ងៃ ដែលលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី មកទទួលតំណែងជាស្នងការ នៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តកំពង់ចាម បានបេជ្ញាចិត្ត កសាងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធអង្គភាពបន្ថែម ដើម្បីតម្រូវតាមស្ថានភាពការងារ ដោះស្រាយភាពលំបាករបស់កងកម្លាំង និងការកសាងមជ្ឍមណ្ឌលសាមគ្គី ដូចជាការកសាងអាគាររដ្ឋបាល សាលប្រជុំ កន្លែងស្នាក់នៅរបស់កងកម្លាំង កន្លែងហូបអាហារ កន្លែងរក្សាទុកសម្ភារៈ មធ្យោបាយ និងការជួសជុលកែលម្អហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ ជាបន្ដបន្ទាប់ ដោយសមិទ្ធផលទាំងអស់នេះ សរុបជាទឹកប្រាក់ ប្រមាណជាង ៤៤មុឺនដុល្លារអាមេរិក ។ ជាមួយគ្នានេះ អាគារថ្មីដែលបាននឹងកំពុងធ្វើពិធីប្រារព្ធនាពេលនេះ មានកម្ពស់២ជាន់ ទំហំ ៤*១០ម៉ែត្រ ស្មើនឹង១៤បន្ទប់ ចំណាយអស់ទឹកប្រាក់សាងសង់ចំនួន ២៤មុឺនដុល្លារ ដែលជាថវិកាប្រកបដោយសប្បុរសធម៌មួយចំនួនដូចជា: