លោក ស៊ីម គង់ អភិបាលស្រុកជើងព្រៃ អញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធី បើកសំណើដេញថ្លៃ គម្រោងមូលនិធិឃុំ ចំនួន ៣ឃុំ ស្មើនឹង ៤គម្រោង នៅសាលប្រជុំសាលាស្រុកជើងព្រៃ
Fri,04 April 2025 (Time 12:32 PM)
លោក ស៊ីម គង់ អភិបាលស្រុកជើងព្រៃ អញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីបើកសំណើដេញថ្លៃគម្រោងមូលនិធិឃុំ ចំនួន ៣ឃុំ ស្មើនឹង ៤គម្រោង នៅសាលប្រជុំសាលាស្រុកជើងព្រៃ
នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ៧កើត ខែចេត្រ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស.២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៤ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥ លោក ស៊ីម គង់ អភិបាលនៃគណ:អភិបាលស្រុកជើងព្រៃ បានអញ្ជើញជាអធិបតី រួមជាមួយលោក ឡី មិច នាយករងរដ្ឋបាលសាលាខេត្ត ក្នុងពិធីបើកសំណើដេញថ្លៃគម្រោងមូលនិធិឃុំ ចំនួន ៣ឃុំ ស្មើនឹង ៤គម្រោង រួមមាន ឃុំខ្នុរដំង ចំនួន ០១គម្រោង, ឃុំព្រៃចារ ចំនួន ០១គម្រោង និងឃុំសំពងជ័យ ចំនួន ២គម្រោង។ ពិធីនេះប្រព្រឹត្តទៅនៅសាលប្រជុំសាលាស្រុកជើងព្រៃដោយមានការចូលរួមពីទីចាត់ការផែនការវិនិយោគខេត្ដ ការិយាល័យពាក់ព័ន្ធនៃរដ្ឋបាលស្រុក គណៈកម្មការលទ្ធកម្មឃុំទាំង៣ ក្រុមហ៊ុនទទួលការសាងសង់ និងអ្នកសារព័ត៌មានជាច្រើនរូបទៀត។
កិច្ចប្រជុំបើកសំណើដេញថ្លៃបានដំណើរការដោយរលូន ស្របតាមនីតិវិធី និងប្រកបដោយតម្លាភាព។ លោកអភិបាលស្រុកក៏បានផ្ដាំផ្ញើទៅដល់ក្រុមហ៊ុនទទួលការសាងសង់ ត្រូវអនុវត្តគម្រោង ដោយអនុលោមទៅតាមបទដ្ឋានបច្ចេកទេស ដើម្បីធានាបានគុណភាព និងការប្រើប្រាស់បានយូរអង្វែង។
លោកអភិបាលក៏បានបញ្ជាក់បន្ថែមថា សូមឱ្យគណៈកម្មការក៏ដូចជាក្រុមប្រឹក្សាឃុំ ត្រូវពង្រឹងការតាមដានការអនុវត្តគម្រោងរបស់ក្រុមហ៊ុនទទួលការ និងត្រូវមានសៀវភៅការដ្ឋានកត់ត្រាឱ្យបានច្បាស់លាស់ ដោយចាប់ផ្ដើមពីដំណើរការបើកការដ្ឋាន ការអនុវត្តគម្រោង រហូតដល់បញ្ចប់ការអនុវត្តគម្រោង។ ក្នុងនោះលោកអភិបាល ក៏បានស្នើឱ្យក្រុមប្រឹក្សាឃុំ ធ្វើការបំផុសចលនាប្រជាពលរដ្ឋ ចូលរួមថែរក្សាថែទាំសមិទ្ធផលផ្លូវ ក៏ដូចជាប្រព័ន្ធលូដែលបានដាក់ដេញថ្លៃនាពេលនេះ ឱ្យបានគង់វង្ស និងធានាបានការប្រើប្រាស់បានយូរអង្វែងផងដែរ៕