ពិធីបើកបវេសនកាលពុទ្ធិកសិក្សា ទូទាំងក្រុងអរិយក្សត្រ ឆ្នាំសិក្សា ២០២៥-២០២៦ ក្រោមព្រះរាជាធិបតីភាព សម្ដេចព្រះ ឧត្ដមមុនី ជា សំអាង និងគណៈអធិបតី ឯកឧត្ដម នូ សាខន និងឯកឧត្ដម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តកណ្ដាល
Sun,25 May 2025 (Time 09:05 AM)
ពិធីបើកបវេសនកាលពុទ្ធិកសិក្សាទូទាំងក្រុងអរិយក្សត្រ ឆ្នាំសិក្សា២០២៥-២០២៦ ក្រោមព្រះរាជាធិបតីភាពសម្ដេចព្រះ ឧត្ដមមុនី ជា សំអាង និងគណៈអធិបតីឯកឧត្ដម នូ សាខន និងឯកឧត្ដម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តកណ្ដាល
ខេត្តកណ្តាល៖នៅថ្ងៃទី២៤ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៥ នៅបរិវេណវត្តស្វាយជ្រំ បានរៀបចំពិធីបើកបវេសនកាលពុទ្ធិកសិក្សាទូទាំងក្រុងអរិយក្សត្រ ឆ្នាំសិក្សា២០២៥-២០២៦ ក្រោមព្រះរាជាធិបតី សម្ដេចព្រះ ឧត្ដមមុនី ជា សំអាង ព្រះមេគណខេត្តកណ្ដាល និងជាព្រះចៅអធិរាជវត្តសុវណ្ណវារី ហៅវត្តព្រែកតាទែន និងគណៈអធិបតីភាពឯកឧត្ដម នូ សាខន ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត និងឯកឧត្ដម គួច ចំរើន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកណ្ដាល។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា៖ ពុទ្ធិកអនុវិទ្យាល័យសម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អរិយក្សត្រ ក្នុងឆ្នាំសិក្សា ២០២៥-២០២៦ មានសមណសិស្សចូលរៀនសរុបចំនួន ១៥៥ អង្គ៖