ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង បានដឹកនាំគណ:ប្រតិភូរដ្ឋបាលខេត្តតាកែវ អញ្ចើញចូលរួមដាក់កម្រងផ្កា និង គោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធ ឯកឧត្តម ទេព យុទ្ធី សមាជិកព្រឹទ្ធសភាមណ្ឌលភូមិភាគទី៥
Wed,07 May 2025 (Time 09:46 AM)
តាកែវ ៖ ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អភិបាលខេត្តតាកែវ នារសៀលថ្ងៃអង្គារ៍ ទី៦ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៥នេះ បានដឹកនាំគណៈប្រតិភូ រដ្ឋបាលខេត្តតាកែវ ដាក់កម្រងផ្កា និងគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធ សព ឯកឧត្តម ទេព យុទ្ធី សមាជិកព្រឹទ្ធសភាមណ្ឌលភូមិភាគទី៥ ដែលបានទទួលមរណភាព កាលពីថ្ងៃសៅរ៍ ទី ៣ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៥ ។
ក្នុងឱកាសប្រកបដោយសមានទុក្ខដ៏ក្រៀមក្រំក្រៃលែងនេះ ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង និងគណៈប្រតិភូ បានបង្ហាញ សមានទុក្ខយ៉ាងក្រៀមក្រំជាមួយក្រុមគ្រួសារ និងសូមគោរពឧទ្ទិសបួងសួង ដល់ដួងវិញ្ញាណក្ខន្ធ ឯកឧត្តម ទេព យុទ្ធី សមាជិកព្រឹទ្ធសភា បានទៅកាន់សុគតិភព កុំបីឃ្លៀងឃ្លាតឡើយ។
គួរបញ្ជាក់ថា បើយោងតាមសេចក្ដីជូនដំណឹងរបស់ព្រឹទ្ធសភា កាលពីថ្ងៃទី ៣ ខែ ឧសភា ឯកឧត្តម ទេព យុទ្ធី សមាជិកព្រឹទ្ធសភាប្រចាំភូមិភាគទី៥ និងជាលេខាធិការ គណៈកម្មាធិការសុខាភិបាល សង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន យុវនីតិសម្បទា ការងារបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈនិងកិច្ចការនារីបានទទួលមរណភាពក្នុងជន្មាយុ ៦៨ ឆ្នាំដោយរោគាពាធ៕