ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ អភិបាលខេត្ត អញ្ជើញចូលរួមពិធីប្រកាសខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បញ្ចប់ការវាស់វែងដីធ្លី មានលក្ខណៈជាប្រព័ន្ធ និងពិធីប្រគល់វិញ្ញាបនបត្រ ម្ចាស់អចលនវត្ថុ ជូនប្រជាពលរដ្ឋ នៅខេត្តកំពង់ឆ្នាំង
Thu,08 May 2025 (Time 08:36 AM)
ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ អញ្ជើញចូលរួមពិធីប្រកាសខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បញ្ចប់ការវាស់វែងដីធ្លីមានលក្ខណៈជាប្រព័ន្ធ និងពិធីប្រគល់វិញ្ញាបនបត្រម្ចាស់អចលនវត្ថុជូនប្រជាពលរដ្ឋ នៅខេត្តកំពង់ឆ្នាំង
នៅព្រឹកថ្ងៃទី៧ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ អភិបាលខេត្ត រួមជាមួយ​ឯកឧត្តម ស៊ុីវ រុន ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត បាន​អញ្ជើញចូលរួមពិធីប្រកាសខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បញ្ចប់ការវាស់វែងដីធ្លីមានលក្ខណៈជាប្រព័ន្ធ និងពិធីប្រគល់វិញ្ញាបនបត្រសម្ចាស់ម្ចាស់អចលនវត្ថុជូនប្រជាពលរដ្ឋនៅខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ក្រោមអធិបតីភាព​ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់​ឯកឧត្តមបណ្ឌិត សាយ សំអាល់ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងរៀបចំដែនដីនគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ និងឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ អ៊ុក រ៉ាប៊ុន ទេសរដ្ឋមន្ត្រី និងជាប្រធានក្រុមការងារ រាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានខេត្តកំពង់ឆ្នាំង។ស្ថិតនៅបរិវេណសាលាស្រុករលាប្អៀរ ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង។
ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ អភិបាលខេត្ត បានថ្លែងជម្រាបជូនអង្គពិធីថា នេះជាទិវាមួយប្រកបដោយនក្ខត្តឫក្ស ក្នុងនាមរដ្ឋបាលខេត្ត ឯកឧត្តម អភិបាលខេត្តសូមសម្តែងនូវការ ស្វាគមន៍យ៉ាងកក់ក្តៅ ចំពោះឯកឧត្តមបណ្ឌិត ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ។
ឯកឧត្តមអភិបាលខេត្ត បាន​គូសបញ្ជាក់ថា រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង​ បានរៀបចំក្រុមចុះបញ្ជីដីធ្លី​ចំនួន ១១ក្រុម មានកម្លាំងសរុប ៣៥០នាក់ ក្នុងនោះកម្លាំងក្នុងខេត្តចំនួន ១៧៩ នាក់ កម្លាំងយុវជនចំនួន ១៥៨ នាក់ និងក្រុមចុះបញ្ជីរបស់ក្រសួង ដ.ន.ស (១ ក្រុម) មានចំនួន ១៣នាក់ ដើម្បីជួយជំរុញការងារ ចុះបញ្ជីបង្ហើយលើក្បាលដីប៉ានស្មានប្រមាណ ៧២៦ ៩៧៦ ក្បាលដី។
ជាមួយ​គ្នានេះ ការងារចុះបញ្ជីដីធ្លីមានលក្ខណៈជាប្រព័ន្ធនៅខេត្តកំពង់ឆ្នាំង តាំងពីពេលចាប់ផ្តើមអនុវត្ត រហូតដល់បញ្ចប់នេះ បានឆ្លងកាត់ ៤ ដំណាកកាលធំៗ រួមមាន៖(១-ដំណាក់កាលដំបូងៈ នៅឆ្នាំ២០០៨ /២-ដំណាក់កាលអនុវត្តបទបញ្ជាលេខ ០១បប/ ៣-ដំណាក់កាលក្រោយបទបញ្ជាលេខ ០១បបៈ/៤-ដំណាក់កាលចុះបញ្ជីបង្ហើយៈ ក្នុងអាណត្តិទី៧ ក្រោមការដឹកនាំរបស់ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា)។