ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ប៉ាន់ខែម ប៊ុនថន​ អញ្ចើញសំណេះសំណាល សួរសុខទុក្ខ និងប្រគល់អំណោយ ជូនកងទ័ពជួរមុខ​ អង្គភាពតំបន់សឹករងខេត្តស្ទឹងត្រែង​ យោធភូមិភាគទី១
Wed,18 June 2025 (Time 11:29 AM)
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ប៉ាន់ខែម ប៊ុនថន​ អញ្ចើញសំណេះសំណាល សួរសុខទុក្ខ និងប្រគល់អំណោយជូនកងទ័ពជួរមុខ​ អង្គភាពតំបន់សឹករងខេត្តស្ទឹងត្រែង​ យោធភូមិភាគទី១
(ស្ទឹងត្រែង)៖​ នាថ្ងៃសៅរ៍ អាទិត្យ ចន្ទ ទី១៤ ១៥ ១៦ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៥​​ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ប៉ាន់ខែម ប៊ុនថន នាយរងខុទ្ទកាល័យ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងរដ្ឋលេខាធិការទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្រ្តី​ បានអញ្ជេីញជួបសំណេះសំណាល សួរសុខទុក្ខ និងប្រគល់អំណោយ ជូនកងទ័ពជួរមុខ អង្គភាព តំបន់ប្រតិបត្តិការសឹករងស្ទឹងត្រែង យោធភូមិភាគទី១ ក្នុងពិធីសំណេះសំណាល សួរសុខទុក្ខកងទ័ពជួរមុខនេះ​ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ប៉ាន់ខែម ប៊ុនថន នាយរងខុទ្ទកាល័យ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងរដ្ឋលេខាធិការទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្រ្តី​ ក៏បានប្រគល់សម្ភារៈប្រេីប្រាស់ ស្បៀង និងថវិការ ជូនកងកម្លាំងត្រៀមប្រយុទ្ធ និងក្នុងមូលដ្ឋានសំខាន់ៗ ដ៏ទៃទៀត ចំណុះ តំបន់ប្រតិបត្តិការសឹករងស្ទឹងត្រែង យោធភូមិភាគទី១​ ក្នុងស្ថានការណ៍ប្រឈមមុខព្រំដែន កម្ពុជា-ថៃ ។
ក្នុងឱកាសនោះ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ប៉ាន់ខែម​ ប៊ុនថន​ បានពាំនាំនូវបណ្ដាំសាកសួរសុខទុក្ខពីសម្ដេចបវរធិបតី នាយករដ្ឋមន្ត្រី ជូនមេបញ្ជាការ មេបញ្ជាការរង នាយទាហាន នាយទាហានរង ពលទាហាន ដែលកំពុងឈរជើងយ៉ាងរឹងមាំត្រៀមខ្លួនជាស្រច ជាកម្លាំងអន្តរាគមន៍បម្រើឱ្យកិច្ចការ ការពារបូរណភាពទឹកដី និងបន្តកសាងអង្គភាពរឹងមាំគ្រប់ផ្នែក និងគ្រប់ពេលវេលា ដែលជាយុទ្ធសាស្ត្រក៏ដូចជាកាតព្វកិច្ចការពារជាតិមាតុភមិកម្ពុជារបស់យើងទាំងអស់គ្នា។ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ក៏បានបញ្ជាក់បន្ថែមថា កម្ពុជា មិនមែនជាប្រទេសឈ្លានពានគេ មិនមែនជាប្រទេសសន្សំរឿង មិនមែនជាប្រទេសមានប្រវត្តិយករបស់គេ ឬចង់បានរបស់គេទេ តែឈ្លានពានយើង ចង់បានរបស់យើង គេធ្លាប់យករបស់យើង ដូចនេះយើងមានភារកិច្ចការពារជាតិនិងទឹកដី ហើយម៉ោងនេះ យោធាចេញការពារនៅតាមតំបន់ព្រំដែន នៅលើសមរភូមិជួរមុខ​ តែបើមានការចាំបាច់ យើងខ្ញុំជាប្រជាជន និងក្រុមគ្រួសារ ក៏ដូចជាប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់ ក៏ស្ម័គ្រស្មោះ ចូលរួមជាមួយគ្នាដែរ គឺស្ម័គ្របំរើការពារទឹកដី ដែលនេះជាទឹកចិត្តនិងឆន្ទៈរបស់ប្រជាពលរដ្ឋ ហើយសូមជឿជាក់លើ សម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន និងសម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នាពេលបច្ចុប្បន្ន ។