ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អភិបាលខេត្តតាកែវ អញ្ជើញទទួលយកអំណោយរបស់ ព្រះសង្ឃ និងសប្បុរសជន ដែលបាននាំយកអំណោយ និងថវិកា មកចូលរួមជាមួយ រដ្ឋបាលខេត្តតាកែវ ដើម្បីនាំយកទៅផ្ដល់ជូន និងលើកទឹកចិត្ត ដល់កងកម្លាំងជួរមុខ និងប្រជាពលរដ្ឋកំពុងភៀសខ្លួន
Sat,26 July 2025 (Time 07:44 PM)
នារសៀលថ្ងៃសៅរ៍ ១កើត ខែស្រាពណ៍ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៦ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តតាកែវ បានអញ្ជើញទទួលយកអំណោយរបស់ ព្រះសង្ឃ និង សប្បុរសជន ដែលបាននាំយកអំណោយជាសម្ភារៈគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ និងថវិកា មកចូលរួមជាមួយ រដ្ឋបាលខេត្តតាកែវ ដើម្បីនាំយកទៅផ្ដល់ជូន និងលើកទឹកចិត្ត ដល់ កងកម្លាំងជួរមុខ និងបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋកំពុងភៀសខ្លួន នៅទីទួលសុវត្ថិភាព។
ឆ្លៀតក្នុងឱកាសនោះផងដែរ ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អភិបាលខេត្ត ក៏បានសម្ដែងនូវការអរគុណចំពោះទឹកចិត្ត របស់ មន្ត្រីរាជការ ជាពិសេសបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋក្នុងខេត្តតាកែវ ដែលមានទឹកចិត្តស្នេហាជាតិ ដោយបានចំណាយ នូវ ធនធានផ្ទាល់ខ្លួន ទាំងថវិកានិងសម្ភារ:ជាស្បៀងអាហារ ឧបត្ថម្ភដល់វីរកងទ័ពនៅសមរភូមិមុខ។
ឯកឧត្តមអភិបាលខេត្ត បានថ្លៃបន្តថា ទឹកចិត្តស្នេហាជាតិរបស់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ គឺជាកម្លាំងចិត្តដ៏មោះមុត ចំពោះ រាជរដ្ឋាភិបាលជាពិសេសបងប្អូនកងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធ ដែលកំពុងតស៊ូប្រយុទ្ធនៅសមរភូមិ ឱ្យយើងទាំងអស់គ្នា សូមបួងសួងដល់ទេវតា ជួយបីបាច់ថែរក្សាដល់បងប្អូនកងទ័ពនៅសមរភូមិមុខ ឱ្យទទួលជ័យជំនះលើសត្រូវឈ្លាន ពានហ្នឹងការពារបូរណភាព ទឹកដីរបស់កម្ពុជា ឱ្យបានរុងរឿងតទៅមុខទៀតផងដែរ។