លោក ហេង វុទ្ធី ប្រធានក្រុមការងារចុះជួយមូលដ្ឋាន ឃុំទួលសំបួរ និងឃុំអារក្សត្នោត បានដាក់ចេញនូវទិសដៅបន្ដឱ្យក្រុមការងារ បន្តខិតខំចុះជួយឧបត្ថម្ភគាំទ្រ និងដោះស្រាយបញ្ហាលំបាករបស់បងប្អូនឲ្យបានទាន់ពេលវេលានៅព្រឹកថ្ងៃសៅរ៍ ទី៥ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥នេះ លោក ហេង វុទ្ធី ប្រធានក្រុមការងារចុះជួយមូលដ្ឋាន ឃុំទួលសំបួរ និងឃុំអារក្សត្នោត អញ្ជើញដឹកនាំរៀបចំកម្មវិធី អបអរសាទរខួបអនុស្សាវរីយ៍ទី៧៤ ថ្ងៃកំណើតគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា (២៨ មិថុនា ១៩៥១-២៨ មិថុនា ២០២៥) និងដឹកនាំកិច្ចប្រជុំការងារគណបក្សប្រចាំខែមិថុនា និងលើកទិសដៅអនុវត្តបន្ត។នៅក្នុងកិច្ចប្រជុំនេះដែរ បានលើយកទិសដៅអនុវត្តបន្តដូចខាងក្រោម៖១-ការពង្រឹងក្រុមការងារ ដើម្បីចុះជួបសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋនៅក្នុងមូលដ្ឋាន២-ពង្រឹងការចុះធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព និងការគ្រប់គ្រងតាមប្រព័ន្ធ IT៣-ការជួយឧបត្ថម្ភគាំទ្រ និងដោះស្រាយបញ្ហាលំបាករបស់បងប្អូនឲ្យបានទាន់ពេលវេលា៤-លើកយកបញ្ហាប្រឈម និងជំរុញការដោះស្រាយការងារក្នុងមូលដ្ឋានឲ្យបានល្អប្រសើរ ។ជាមួយគ្នានេះដែរ លោក ហេង វុទ្ធី ក៏បានឧបត្ថម្ភការរៀបបំពាក់គ្រឿង បរិក្ខារ សម្ភារៈក្នុងសាលប្រជុំ និងបណ្ដាញទឹក-ភ្លើង ប្រព័ន្ធលូបង្ហូរទឹក និងការតាំងលម្អរជុំវិញទីស្នាក់ការគណបក្សឃុំទួលសំបួរ ព្រមទាំងឧបត្ថម្ភថវិកាដល់ក្រុមការងារថ្នាក់មូលដ្ឋាន សរុបថវិកាអស់ចំនួន ៤,៥៤០,០០០រៀល ។ក្នុងពិធីនេះមានការអញ្ជើញចូលរួមពីលោក ប្រធាន អនុប្រធាន ក្រុមការងារចុះជួយភូមិទាំង៤ ក្នុងឃុំទួលសំបួរ និងក្រុមសកម្មជនយុវជន ចុះជួយឃុំទួលសំបួរ ផងដែរ។