លោក ស៊ីម គង់ អភិបាលស្រុកជើងព្រៃ៖ បានណែនាំឱ្យប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់ ជឿជាក់យ៉ាងមុតមាំ លើរាជរដ្ឋាភិបាល និងវីរៈកងទ័ពកម្ពុជា កំពុងឈរជើង ការពារបូរណភាពទឹកដីនៅជួរមុខ ក្នុងការការពារដែនអធិបតេយ្យភាព និងបូរណភាពទឹកដី
Fri,15 August 2025 (Time 02:56 PM)
អភិបាលស្រុកជើងព្រៃ៖ បានណែនាំឱ្យប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់ជឿជាក់យ៉ាងមុតមាំលើរាជរដ្ឋាភិបាល និងវីរៈកងទ័ពកម្ពុជា កំពុងឈរជើង ការពារបូរណភាពទឹកដីនៅជួរមុខ ក្នុងការការពារដែនអធិបតេយ្យភាព និងបូរណភាពទឹកដី
នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ៦រោច ខែស្រាពណ៍ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្ដស័ក ព.ស.២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៥ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ លោក ស៊ីម គង់ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលស្រុកជើងព្រៃ និងលោក ឆាយ វ៉ាន់ស៊ី ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាស្រុកជើងព្រៃ បានអញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីបើកការដ្ឋានសាងសង់ផ្លូវក្រាលគ្រួសក្រហមប្រវែង ៩,៩៥៦ ម៉ែត្រ ទទឹង ៦ ម៉ែត្រ ស្ថិតក្នុងភូមិក្ដុយ ឃុំស្ដើងជ័យ និងសាងសង់ផ្លូវបេតុងអាមេប្រវែង ២៩០ ទទឹង ៥ម៉ែត្រ កម្រាស់ ១,៥ ម៉ែត្រ ស្ថិតក្នុងភូមិប្របឹង ឃុំស្ដើងជ័យ ដែលជាគម្រោងរបស់មូលនិធិឃុំស្ដើងជ័យ ដែលពិធីនេះប្រព្រឹត្តទៅនៅបរិវេណសាលាបុណ្យដំណាក់អំពិល ស្ថិតក្នុងភូមិដំណាក់អំពិល ឃុំស្ដើងជ័យ ស្រុកជើងព្រៃ។
ថ្លែងក្នុងឱកាសនោះ លោកអភិបាល បានលើកឡើងថាសមិទ្ធិផលទាំងអស់នេះគឺកើតចេញពីសុខសន្ដិភាព ព្រោះបើគ្មានសន្ដិភាពទេ ក៏គ្មានការអភិវឌ្ឍបែបនេះដែរ មិនថាផ្លូវថ្នល់ ឬហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធនានាក្នុងស្រុក។ ដូចនេះសូមប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់ មេត្តារក្សានូវសុខសន្ដិភាពទាំងអស់គ្នា ដើម្បីការអភិវឌ្ឍប្រទេស ឱ្យកាន់តែរីកចម្រើនបន្តទៀត និងបានអំពាវនាវដល់ប្រជាពលរដ្ឋឱ្យបន្តគាំទ្រ និងជឿជាក់លើរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ដែលដឹកនាំដោយគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ដើម្បីដឹកនាំប្រទេសប្រកបដោយសុខសន្ដិភាពយូរអង្វែងជាដ៏រាប។
លោកអភិបាល ក៏បានណែនាំឱ្យប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់ជឿជាក់យ៉ាងមុតមាំលើរាជរដ្ឋាភិបាល និងវីរៈកងទ័ពកម្ពុជាកំពុងឈរជើង ការពារបូរណភាពទឹកដីនៅជួរមុខ ដែលបាននឹងកំពុងធ្វើកិច្ចការយ៉ាងសកម្ម និងប្រកបដោយភាពក្លាហាន មោះមុត ក្នុងការការពារដែនអធិបតេយ្យភាពនិងបូរណភាពទឹកដី និងឧត្តមប្រយោជន៍របស់ជាតិ ប្រជាជនកម្ពុជា ទាំងលើសមរភូមិយោធា និងសមរភូមិការទូត ក៏ដូចជាជួយដល់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋរងផលប៉ះពាល់ ដោយសារការឈ្លានពានរបស់កងទ័ពថៃនៅពេលកន្លងទៅថ្មីៗនេះ៕
ពិធីនេះក៏មានការអញ្ជើញចូលរួមពីកងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធទាំងបី ការិយាល័យជំនាញនៃរដ្ឋបាលស្រុក អាជ្ញាធរឃុំស្ដើងជ័យ និងបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋអ្នកទទួលផលចូលរួមចំនួន ៣០១ នាក់ ស្រី ១០៧ នាក់។ ក្រោយចប់ពិធីលោកអភិបាល និងក្រុមការងារ ក៏បានជូនសារ៉ុងអនុស្សាវរីយ៍ដល់អ្នកចូលរួមម្នាក់ ០១ផងដែរ។