ដោយអនុវត្តតាមអនុសាសន៍ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ នៅរសៀលថ្ងៃចន្ទ ទី១៨ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥នេះ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ បូកសរុបសភាពការណ៍ លទ្ធផលកិច្ចប្រតិបត្តិការរក្សាសន្តិសុខសង្គម ការងារនគរបាល និងសហគមន៍ប្រចាំខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ និងលើកទិសដៅអនុវត្តបន្ដ ព្រមទាំងផ្សព្វផ្សាយការងារចាំបាច់ មួយចំនួន ។លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី បានថ្លែងក្នុងកិច្ចប្រជុំនេះថា ផ្អែកតាមរបាយការណ៍បូកសរុបលទ្ធផលប្រចាំខែ និងសកម្មភាពការងារ របស់កងកម្លាំងនគរបាលយើង បានបញ្ជាក់អំពីការខិតខំបំពេញ តួនាទី ភារកិច្ច យ៉ាងសកម្ម ក្នុងរយៈពេលពីមួយថ្ងៃទៅមួយថ្ងៃ គ្រប់ផែនជំនាញ និងគ្រប់អធិការដ្ឋាននគរបាល រហូតដល់ថ្នាក់ប៉ុស្តិ៍នគរបាលរដ្ឋបាល ទាំង១០៩ឃុំ/សង្កាត់ បើទោះបីជួបការលំបាក និងការប្រឈមយ៉ាងណាក្ដី ក៏ត្រូវបានរួមសហការគ្នាដោះស្រាយ តាមវិធានជំនាញ និងនីតិវិធី បានយ៉ាងល្អប្រសើរ គួរឱ្យកត់សម្គាល់ ហើយរាល់ចំណុចខ្វះខាត ត្រូវបានបំពេញបន្ថែម និងបន្ដខិតខំជំរុញបង្កើនសមត្ថភាព ឱ្យបានទ្វេដង ។ដោយកិច្ចប្រជុំនេះ មានការអញ្ជើញចូលរួមពី លោក-លោកស្រី ស្នងការរង លោកអនុប្រធានផែន លោកនាយការិយាល័យជំនាញ លោកអធិការ-អធិការរងនគរបាល ក្រុង/ស្រុក ទាំង១០ និងលោកនាយប៉ុស្តិ៍នគរបាលរដ្ឋបាល ទាំង១០៩ ឃុំ/សង្កាត់ ផងដែរ ៕