ឯកឧត្តម កើត រិទ្ធ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងយុត្តិធម៌ អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិនិត្យពិភាក្សា លើការរៀបចំការ​ ជ្រើសរើសមន្ត្រីថ្មី សម្រាប់ក្រសួងយុត្តិធម៌
Wed,27 August 2025 (Time 04:41 PM)
ឯកឧត្តម កើត រិទ្ធ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងយុត្តិធម៌ អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិនិត្យពិភាក្សាលើការរៀបចំការ​ជ្រើសរើសមន្ត្រីថ្មីសម្រាប់ក្រសួងយុត្តិធម៌
ទីស្ដីការក្រសួងយុត្តិធម៌៖ នៅរសៀលថ្ងៃអង្គារ ៣កើត ខែភទ្របទ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ព.ស.២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៦ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម កើត រិទ្ធ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងយុត្តិធម៌ បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិនិត្យពិភាក្សាលើការរៀបចំការ​ជ្រើសរើសមន្ត្រីក្របខ័ណ្ឌ និងមន្ត្រីជាប់កិច្ចសន្យាបច្ចេកទេសថ្មី ជំនាញច្បាប់សម្រាប់ចូលបម្រើការងារនៅក្រសួងយុត្តិធម៌។ កិច្ចប្រជុំនេះមានការអញ្ជើញចូលរួមពីសំណាក់ ឯកឧត្តម លោកជំទាវ លោក និងលោកស្រី ជាថ្នាក់ដឹកនាំ នៃអង្គភាពនានាចំណុះឱ្យក្រសួងយុត្តិធម៌។
នៅកិច្ចប្រជុំនេះ ថ្នាក់ដឹកនាំនៃអង្គភាពនានាចំណុះក្រសួងយុត្តិធម៌បានលើកឡើងអំពីតម្រូវការធនធានមនុស្សនៅក្នុងអង្គភាពរបស់ខ្លួន ក៏ដូចជាបានពិភាក្សាអំពីការជ្រើសរើសមន្ត្រីក្របខ័ណ្ឌថ្មី និងមន្ត្រីជាប់កិច្ចសន្យាបច្ចេកទេសថ្មី ជំនាញច្បាប់ ដែលគ្រោងនឹងរៀបចំឡើងនាពេលខាងមុខ។ ថ្លែងក្នុងកិច្ចប្រជុំនេះ, ឯកឧត្តមឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី បានផ្តល់នូវអនុសាសន៍ណែនាំសំខាន់ៗមួយចំនួនដើម្បីឱ្យការជ្រើសរើសមន្ត្រីថ្មីដែលនឹងចូលបម្រើការងារនៅក្រសួងយុត្តិធម៌ ប្រព្រឹត្តទៅប្រកបដោយតម្លាភាព ជំនឿទុកចិត្ត និងយុត្តិធម៌ ដើម្បីជ្រើសរើសឱ្យបាននូវមន្ត្រីប្រកបដោយសមត្ថភាព និងគុណភាពខ្ពស់ សំដៅលើកកម្ពស់សមត្ថភាព និងប្រសិទ្ធភាពការងាររបស់បណ្ដាអង្គភាពនានាចំណុះក្រសួងយុត្តិធម៌។