ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អញ្ជេីញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីសំណេះសំណាលនិងប្រគល់អំណោយជូនដល់គ្រួសារយោធិន ដែលបានកំពុងបំពេញភារកិច្ចជួរមុខ នៃកងកម្លាំងវិស្វកម្ម កងទ័ពជេីងគោក នៅស្រុកបាទី ===================នៅថ្ងៃទី០៦ ខែសីហាឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អភិបាល នៃគណ:អភិបាលខេត្តតាកែវ បានអញ្ជេីញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីសំណេះសំណាលនិងប្រគល់អំណោយជូនដល់គ្រួសារយោធិន ដែលបានកំពុងបំពេញភារកិច្ចជួរមុខ នៃកងកម្លាំងវិស្វកម្ម កងទ័ពជេីងគោក។ ពិធីនេះដែរដោយមានការចូលរួមពីសំណាក់ មន្រ្តីគ្រប់ជាន់ថ្នាក់ ស្រុកបាទី ខេត្តតាកែវ។ អំណោយសប្បុរសធម៌គ្រប់មជ្ឈដ្ឋាន របស់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ ក្នុងខេត្តតាកែវត្រូវបានចែកជូនដល់ក្រុមគ្រួសារយោធិនជួរមុខនៅវេលានេះ រួមមានៈ ថវិកា២០ម៉ឺនរៀលក្នុងមួយគ្រួសារ អង្ករ៥០គីឡូក្រាម ទឹកត្រី ទឹកស៊ីអ៉ីវ គ្រឿងឧបភោគ បរិភោគ និងសម្ភារ:ប្រេីប្រាស់ផ្សេងៗជាច្រេីនទៀត បានចែកជូនចំនួន៨៥គ្រួសារ ក្នុងនោះមានគ្រួសារយោធិន របស់កងកម្លាំងវិស្វកម្ម កងទ័ពជេីងគោក មានចំនួន៦៥គ្រួសារ ដែលកំពុងរស់នៅក្នុងភូមិត្រពាំងឫស្សីថ្មី ភូមិប្រហែក ភូមិភ្នំតូច ឃុំសូភីស្រុកបាទី ខេត្តតាកែវ។ ឆ្លៀតក្នុងឱកាសនេះផងដែរ ឯកឧត្តម អភិបាល នៃគណអភិបាល បានមានប្រសាសន៍សួរសុខទុក្ខ ដល់ក្រុមគ្រួសារយោធិន និងសូមដឹងគុណដ់ល់វីរភាពរបស់បងប្អូនកងកម្លាំងដែលបានចុះបំពេញភារកិច្ចនៅជួរមុខ និងបាននាំយកពាក្យផ្តាំផ្ញេីរសួរសុខទុក្ខពីសំណាក់ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងលោកជំទាវបណ្ឌិត និងសូមកោតសរសេីរ នូវការលះបង់របស់បងប្អូនកងកម្លាំងយេីងទាំងអស់ដែលបានចុះបំពេញភារកិច្ចនៅជួរមុខ ដោយភាពអង់អាចក្លាហាន ដេីម្បីការពារបូរណភាពទឹកដីកម្ពុជា ពីចោរសៀមឈ្លានពាន។ សូមរម្លឹកផងដែរថា កាលពីថ្ងៃទី៥ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥កន្លងមកនេះ ឯកឧត្តម អភិបាល នៃគណអភិបាល ខេត្តតាកែវ និងមន្ត្រី គ្រប់ជាន់ថ្នាក់ ក៏បានចុះមកសួរសុខទុក្ខដល់កងកម្លាំង របស់បញ្ជាការដ្ឋានវិស្វកម្ម កងទ័ពជើងគោក របស់យេីងម្នាក់ ឈ្មោះ ម៉ៅ ណុល ដែលមានវីរភាពអង់អាចក្លាហាន ប្រយុទ្ធតតាំងជាមួយសត្រូវការពារទឹកដី ដែលរងការឈ្លានពានពីសំណាក់ចោរសៀមកលេីប្រទេសកម្ពុជាមុន នៅសមរភូមិទិសប្រាសាទតាក្របី រហូតដល់មានការដាក់រហសនាមពីសំណាក់បងប្អូនប្រជាលរដ្ឋថា "រាំប៉ូ កម្ពុជា "។ ក្នុងនាមថ្នាក់ដឹកនាំ គ្រប់ជាន់ថ្នាក់ នៃបញ្ជាការដ្ឋានវិស្វកម្ម កងទ័ពជើងគោក សូមគោរពថ្លែងអំណរគុណ ដល់សម្តេច តេជោ សម្តេចមហាបវរធិបតី ក៏ដូចលោកអភិបាលនៃគណអភិបាលខេត្តតាកែវ និងមន្ត្រីក្រោមឱវាទ ដែលបានយកចិត្តទុក្ខដាក់ដល់គ្រួសារកងទ័ពនៃបញ្ជាការដ្ឋានវិស្វកម្ម កងទ័ពជើងគោក ក៏ដូចជាកងកម្លាំងទាំងអស់ដែលបាននឹងកំពុងបំពេញភារកិច្ច ការពារបូរណភាពដែនដីកម្ពុជា ពីការឈ្លានពានរបស់ចោរសៀម និងសូមគោរពជូនពរ សូមជួបប្រទះតែពុទ្ធពរ ៤ប្រការ គឺ អាយុ វណ្ណៈ សុខៈ ពលៈ កុំបីឃ្លៀងឃ្លាតឡេីយ។