ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ និង លោកជំទាវ អញ្ជើញចូលរួមពិធីបុណ្យកាន់បិណ្ឌវេនទី៨ ចំនួន៤វត្ត វត្តព្រែកពោធិ៍មង្គល វត្តផ្ទះកណ្តាល វត្តកោះកែវ និងវត្តព្រៃត្បេះ ស្ថិតក្នុងស្រុកស្រីសន្ធរ ============ស្រុកស្រីសន្ធរ នៅព្រឹកថ្ងៃចន្ទ័ ទី១៥ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាទទួលបន្ទុកជាអគ្គនាយកកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុនិងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានស្រុកស្រីសន្ធរ និង លោកជំទាវ រួមជាមួយ ឯកឧត្តម ឈួន វិន រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសាធារណៈនិងដឹកជញ្ជូន និងលោកជំទាវ អមដំណើរដោយ ក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានស្រុកស្រីសន្ធរ អាជ្ញាធរស្រុក ឃុំ បានអញ្ជើញ ចូលរួមក្នុងពិធីបុណ្យកាន់បិណ្ឌវេនទី៨ ចំនួន៤វត្ត (វត្តព្រែកពោធិ៍មង្គល វត្តផ្ទះកណ្តាល វត្តកោះកែវ និងវត្តព្រៃត្បេះ ) ក្នុងស្រុកស្រីសន្ធរ ។ក្នុងឱកាសនោះដែរ ឯកឧត្តមប្រធាន និងសហការី អញ្ជើញអុចទៀនធូប បូជាផ្កាភ្ញី ដល់ព្រះពុទ្ធបដិមា និងចូលរួមឧទ្ទិស សូមឲ្យដួងវិញ្ញាណក្ខន្ធ បុព្វការីជន ដែលបានយោងយក កំណើត កើតនៅក្នុងទីឋាន ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ រួមជាមួយនោះ ឯកឧត្ដមប្រធាន ក៏សូមឧទ្ទិសនូវមហាកុសលផលបុណ្យ សូមឲ្យបានដល់វិញ្ញាណក្ខន្ធ វីរៈកងទព័ការពារព្រុំដែនក្នុងសង្រាមថៃឈ្លានពានព្រំដែនខ្មែរ និង កម្មាភិបាល យុទ្ធជន យុទ្ធនារី អ្នកស្នេហាជាតិ ដែលបានបាត់បង់ជីវិត ដើម្បី បុព្វហេតុជាតិ មាតុភូមិ នៃយើងផងដែរ ។ពិធីកាន់បិណ្ឌវេនទី៨ ឯកឧត្ដមប្រធាន និងលោកជំទាវ និង សហការី បាននាំយកទេយ្យទាន និងទេយ្យវត្ថុ ប្រគេនដល់ព្រះសង្ឃ ដោយក្នុង ១វត្ត មាន ៖ - ទឹកសុទ្ធ ៥កេស ទឹកផ្លែឈើ ៥កេស មី ៥កេសតូច កាហ្វេ១កញ្ចប់ធំ សាដក់ សៀង និង បច្ច័យ កសាង បច្ច័យ ប្រគេនព្រះសង្ឈ គណៈកម្មាការវត្ត យាយជី តាជី កូនសិស្សលោក ពុទ្ធបរិសទ និងកងកម្លាំងប្រជាការពារ សរុបថវិកាចំណាយរួម ទាំង៤ វត្ត ៨០.០០០.០០០៛ (ប៉ែតសិបលានរៀលគត់ )