លោក ប៊ិន ឡាដា អភិបាលស្រុកស្រីសន្ធរ អញ្ជើញដឹកនាំមន្រ្តីរាជការ និងអាជ្ញាធរភូមិ ឃុំ ចូលរួមពិធីបុណ្យកាន់បិណ្ឌទី១២ នៅវត្តតាង៉កថ្មី ស្ថិតក្នុងឃុំព្រែករំដេង ស្រុកស្រីសន្ធរ
Fri,19 September 2025 (Time 05:43 PM)
នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រទី១៩ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៥ លោក ប៊ិន ឡាដា អភិបាលស្រុកស្រីសន្ធរ និង លោក ទុំ ដាំ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាស្រុក បានអញ្ជើញដឹកនាំមន្រ្តីរាជការ និងអាជ្ញាធរភូមិ ឃុំ ចូលរួមពិធីបុណ្យកាន់បិណ្ឌទី១២ ជាមួយប្រជាពុទ្ធបរិស័ទចំណុះជើងវត្តតាង៉កថ្មី ស្ថិតក្នុងឃុំព្រែករំដេង ស្រុកស្រីសន្ធរ ខេត្តកំពង់ចាម ។
ក្នុងឱកាសនោះដែរ លោកអភិបាលស្រុក និងប្រធានក្រុមប្រឹក្សាស្រុក សហការី អញ្ជើញអុចទៀនធូប បូជាផ្កាភ្ញី ដល់ព្រះពុទ្ធបដិមា និងចូលរួមឧទ្ទិស សូមឲ្យដួងវិញ្ញាណក្ខន្ធ បុព្វការីជន ដែលបានយោងយក កំណើត កើតនៅក្នុងទីឋាន ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ រួមជាមួយនោះ ក៏សូមឧទ្ទិសនូវមហាកុសលផលបុណ្យ សូមឲ្យបានដល់វិញ្ញាណក្ខន្ធ វីរៈកងទព័ការពារព្រុំដែនក្នុងសង្រាមថៃឈ្លានពានព្រំដែនខ្មែរ និង កម្មាភិបាល យុទ្ធជន យុទ្ធនារី អ្នកស្នេហាជាតិ ដែលបានបាត់បង់ជីវិត ដើម្បី បុព្វហេតុជាតិ មាតុភូមិ នៃយើងផងដែរ ។
ពិធីកាន់បិណ្ឌវេនទី ១២ លោកភិបាលស្រុក និង និង សហការី បាននាំយកទេយ្យទាន និងទេយ្យវត្ថុ ប្រគេនដល់ព្រះសង្ឃ មាន ៖
ទឹកសុទ្ធ ទឹកផ្លែឈើ មី សាដក់ អង្ករ ចង្ហាន់និង បច្ច័យ កសាង បច្ច័យ ប្រគេនព្រះសង្ឈ គណៈកម្មាការវត្ត នូវថវិកាមួយចំនួនផងដែល ។