ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា បានទទួលស្វាគមន៍ប្រតិភូស្រុកស្រីសន្ធរ ដឹកនាំដោយ លោក ប៊ិន ឡាដា អភិបាលស្រុក ដើម្បីស្វែងយល់ពីស្ថានភាព អាជីវកម្ម សេវាកម្ម និងគម្រោងអភិវឌ្ឍន៍កំពង់ផែទឹកជ្រៅ
Sat,20 September 2025 (Time 10:53 AM)
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ ទទួលស្វាគមន៏ ដំណើរទស្សនកិច្ច របស់ប្រតិភូស្រុកស្រីសន្ធរ ខេត្តកំពង់ចាម
នាវេលាម៉ោង៥ រសៀល ថ្ងៃសុក្រ ១២ រោច ខែភទ្របទ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៩ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៥ នៅសាលប្រជុំធំ កសស ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាល ចុះមូលដ្ឋានស្រុកស្រីសន្ធរ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានទទួលស្វាគមន៏ ប្រតិភូស្រុកស្រីសន្ធរ ដឹកនាំដោយ លោក ប៊ិន ឡាដា អភិបាលស្រុក និងលោក ទុំ ដាំ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាស្រុក និងលោកមេឃុំ ទាំង១៤ឃុំ នៃស្រុកស្រីសន្ធរ ដើម្បីស្វែងយល់ពីស្ថានភាព អាជីវកម្ម សេវាកម្ម និងគម្រោងអភិវឌ្ឍន៍កំពង់ផែទឹកជ្រៅដែលកំពុងតែបំពេញតួនាទីយ៉ាងសកម្ម ជាច្រកទ្វារពាណិជ្ជកម្ម សំខាន់បំផុត របស់កម្ពុជា។