ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជុំ សាវុឌ្ឍ និងលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សែម គន្ធា អញ្ជើញអធិបតីក្នុងពិធីសំណេះសំណាលជាមួយគ្រួសារ បងប្អូនពលករចំណាកស្រុកចំនួន ១៨៨គ្រួសារ ដែលទើបត្រលប់ពីប្រទេសថៃ ================ស្រុកកំចាយមារ៖ ដោយអនុវត្តតាមប្រសាសន៍ដឹកនាំដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ និងជាប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់ជាតិចុះមូលដ្ឋានស្រុកកំចាយមារ និងស្រុកកញ្ជ្រៀច នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ១៣កើត ខែភទ្របទ ឆ្នាំម្សាញ់ ព.ស.២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៥ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៥ នៅបរិវេណសាលាឃុំស្មោងខាងត្បូង ស្រុកកំចាយមារ ខេត្តព្រៃវែង ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជុំ សាវុឌ្ឍ ប្រធាននាយកដ្ឋានអង្គរក្ស និងជាប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់ជាតិចុះមូលដ្ឋានឃុំស្មោងខាងត្បូង និងលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សែម គន្ធា ប្រធាននាយកដ្ឋានគ្រប់គ្រងអាវុធជាតិផ្ទុះ និងជាអនុប្រធានទី១ ក្រុមការងារថ្នាក់ជាតិចុះមូលដ្ឋានឃុំស្មោងខាងត្បូង តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ និងជាប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់ជាតិចុះមូលដ្ឋានស្រុកកំចាយមារ និងស្រុកកញ្ជ្រៀច បានអញ្ជើញជាសហអធិបតីក្នុងពិធីសំណេះសំណាលជាមួយគ្រួសារបងប្អូនពលករចំណាកស្រុកចំនួន ១៨៨គ្រួសារ ដែលទើបត្រលប់ពីប្រទេសថៃ ដើម្បីមកប្រកបអាជីវកម្ម និងរួមរស់ជួបជុំគ្រួសារនៅស្រុកកំណើតវិញ។ឆ្លៀតក្នុងឱកាសនោះដែរ ឯកឧត្តមប្រធានក្រុមការងារ បានពាំនាំនូវប្រសាសន៍ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ផ្តាំផ្ញើសាកសួរសុខទុក្ខពីសំណាក់ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងមហាផ្ទៃ និងលោកជំទាវ ព្រមទាំងឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ និងលោកជំទាវ ជូនដល់ថ្នាក់ដឹកនាំ អាជ្ញាធរមានសមត្ថកិច្ច និងមន្ត្រីមូលដ្ឋាន ព្រមទាំងបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋអាំងអស់ ពិសេសក្រុមគ្រួសារពលករចំណាកស្រុក ដោយបាននាំមកនូវសម្ភារៈ គ្រឿងឧបភោគ បរិភោគ រួមមាន អង្ករ មី ទឹកសុទ្ធ និងថវិកាទ្រទ្រង់មួយចំនួនជូនដល់ ពុកម៉ែបងប្អូនជាពលករចំណាកស្រុកទាំង ១៨៨គ្រួសារផងដែរ៕