អនុវត្តតាមអនុសាសន៍ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ នៅថ្ងៃចន្ទ ទី១៩ ខែមករា ឆ្នាំ ២០២៦នេះ លោកឧត្ដមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំបូកសរុបសភាពការណ៍លទ្ធផល កិច្ចប្រតិបត្តិការរក្សាសន្តិសុខសង្គម ការងារនគរបាលសហគមន៍ ប្រចាំខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ និងលើកទិសដៅ អនុវត្តបន្ត ព្រមទាំងផ្សព្វផ្សាយទិសដៅបន្ដរបស់ អគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ ។កិច្ចប្រជុំនេះ លោកឧត្តមសេនីយ៍ស្នងការ បានផ្សព្វផ្សាយផែនការ សំខាន់ៗ និងដាក់ចេញនូវទិសដៅបន្ដ មួយចំនួន ដូចជាៈ១-ផ្សព្វផ្សាយអនុក្រឹត លេខ០៣ អនក្រ.បក របស់រាជរដ្ឋាភិបាល ស្ដីពីការគ្រប់គ្រងសន្តិសុខ សុវត្ថិភាព តាមទីតាំងប្រមូលផ្តុំ ២-ផ្សព្វផ្សាយសេចក្តីណែនាំលេខ ០០៣ ផក របស់អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ ស្ដីពីការបោសសម្អាតសកម្មភាពល្មើសគ្រប់ប្រភេទ នៅតាមទីតាំងស្នាក់នៅប្រមូលផ្ដុំជនបរទេស៣-បន្តរក្សាវឌ្ឍនភាព និងជំរុញការអភិវឌ្ឍន៍លើការកសាងអង្គភាព៤-បន្តពង្រឹងការអនុវត្ត លើការងារ នគរបាលសហគមន៍៥-បន្តការផ្ដល់សេវាតម្រូវការជូនប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវពង្រឹង និងជំរុញឲ្យមានភាពឆាប់រហ័ស ប្រកបដោយគុណភាព និងមានជំនឿចិត្ត៦-បន្តពង្រឹង និងបង្កើនវិធានការ បង្ការទប់ស្កាត់ និងបង្ក្រាបបទល្មើសគ្រប់ប្រភេទ ជាមួយការអនុវត្តការប្រើប្រាស់វិធានការជំនាញ និងវិធានការច្បាប់ ដោយម៉ឹងម៉ាត់បំផុត ៧-បន្ដលើកកម្ពស់ប្រសិទ្ធភាពការត្រួតពិនិត្យ តួនាទីភារកិច្ច លើការដឹកនាំបញ្ជាកម្លាំងក្រោមឱវាទ៨-បន្តពង្រឹង កិច្ចការពារ សន្តិសុខ សណ្ដាប់ធ្នាប់ រក្សាសុវត្ថិភាព ដោយធានាឲ្យបានស្ថិរភាព និងផ្តល់ភាពកក់ក្ដៅ ជូនប្រជាពលរដ្ឋ និងភ្ញៀវ ទេសចរណ៍ជាតិ -អន្តរជាតិ ។ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមពីលោក-លោកស្រី ស្នងការរង លោកអនុប្រធានផែន លោកនាយការិយាល័យជំនាញគ្រប់រូប លោកអធិការ-អធិការរង នៃអធិការដ្ឋាននគរបាល ក្រុង/ស្រុក ទាំង១០ និងលោកនាយប៉ុសិ៍្ដនគរបាលរដ្ឋបាល ទាំង១០៩ ឃុំ/ សង្កាត់ ៕