លោកជំទាវ ម៉ាណ ណាវី សមាជិកព្រឹត្តសភា អញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធី សម្ពោធជាផ្លូវការគម្រោង ការលើកកម្ពស់ សហគមន៍កសិកម្ម តាមរយៈការកែច្នៃ គ្រាប់ស្វាយចន្ទី ប្រកបដោយចីរភាពនៅកម្ពុជា
Mon,26 January 2026 (Time 07:43 AM)
លោកជំទាវ ម៉ាណ ណាវី សមាជិកព្រឹត្តសភា អញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីសម្ពោធជាផ្លូវការគម្រោង«ការលើកកម្ពស់សហគមន៍កសិកម្ម តាមរយៈការកែច្នៃគ្រាប់ស្វាយចន្ទីប្រកបដោយចីរភាពនៅកម្ពុជា»
នៅថ្ងៃទី២៥ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ លោកជំទាវ ម៉ាណ ណាវី សមាជិកាក្រុមសមាជិកព្រឹទ្ធសភាប្រចាំភូមិភាគទី១ អញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីសម្ពោធជាផ្លូវការគម្រោង«ការលើកកម្ពស់សហគមន៍កសិកម្ម តាមរយៈការកែច្នៃគ្រាប់ស្វាយចន្ទីប្រកបដោយចីរភាពនៅកម្ពុជា ព្រមានមានការអញ្ជើញចូលរួមពីសំណាក់ លោកជំទាវ ULKU KOCAEFE ឯកអគ្គរដ្ឋទូតសាធារណរដ្ឋតួកគីយេ ប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ឯកឧត្តម ខ្លូត ចិន្ដា អភិបាលរងខេត្ត តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម និងឯកឧត្តម លោកជំទាវ រដ្ឋលេខាធិការ អនុរដ្ឋលេខាធិការ តំណាងអង្គការ TIKA ប្រទេសតួកគីយេ អជ្ញាធរមូលដ្ឋានជាច្រើនផងដែរ ពិធីសម្ពោធគម្រោងនេះបានប្រព្រឹត្តទៅនៅសហគមកិសកម្មស្ពឺ ភូមិអកមោក ឃុំជយោ ស្រុកចំការលើ ខេត្តកំពង់ចាម។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរ គម្រោងនេះមានរយៈពេល១២ខែ ក្រោមការគាំ្រទ្រដោយអង្គការទីភ្នាក់ងារសហប្រតិបត្តិការ និងសម្របសម្រួលតួកគីយេ (TIKA) តាមរយៈស្ថានទូតតួកគីយេ ប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។