លោក ប៊ិន ឡាដា អភិបាលស្រុកស្រីសន្ធរ អញ្ចើញចុះសួរសុខទុក្ខនិងនាំអំណោយមនុស្សធម៌ ផ្តល់ជូនប្រជាពលរដ្ឋ ១គ្រួសារ ឈ្មោះ នួន អ៉ីម ភេទស្រីដែលរងគ្រោះដោយអគ្គីភ័យ ឆេះផ្ទះ ១ខ្នង នៅក្នុងឃុំជីបាល ស្រុកស្រីសន្ធរ ===============ស្រុកស្រីសន្ធរ៖នារសៀលថ្ងៃទី០៤ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ លោក ប៊ិន ឡាដា អភិបាល នៃគណៈអភិបាលស្រុកស្រីសន្ធរ និងជាប្រធានអនុសាខាកាកបាទក្រហមស្រុកស្រីសន្ធរ រួមជាមួយ ព្រះវិសុទ្ធ មុនី រស់ លឹម ខូយ ព្រះអនុគណស្រុកស្រីសន្ធរ និងព្រះមន្ត្រីសង្ឍស្រុក អមដំណើរដោយ លោក លោកស្រីគណៈកម្មាធិការអនុសាខា កាកបាទក្រហមស្រុក អជ្ញាធរឃុំជីបាល ក្រុមយុវជន បានចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំអំណោយមនុស្សធម៌ ផ្តល់ជូនប្រជាពលរដ្ឋ ១គ្រួសារ ឈ្មោះ នួន អ៉ីម ភេទស្រី អាយុ៦០ឆ្នាំ នៅភូមិតាំងក្រាំង ឃុំជីបាលស្រុកស្រីសន្ធរ ខេត្តកំពង់ចាម ដែលរងគ្រោះដោយអគ្គីភ័យ ឆ្លងចរន្ដអគ្គីសនី(ទុសេខ្សែភ្លើង) ឆេះផ្ទះ ១ខ្នង សង់អំពីឈើប្រកក្បឿង មានទំហំ ៦×៨ម ដែលឆេះកាលពីថ្ងៃទី០២ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ វេលាម៉ោង ១១:០០នាទីយប់ ។ នាឱកាសនោះ លោកប្រធាន បានចូលរួមសម្តែងការសោកស្តាយជាខ្លាំង ជាមួយក្រុមគ្រួសាររងគ្រោះ ចំពោះ ឧប្បត្តិហេតុ ដែលកើតឡើង ដោយនឹកស្មានមិនដល់នេះ ហើយបានបំផ្លាញលំនៅដ្ឋាន និងទ្រព្យសម្បត្តិ អស់គ្មានសល់ និងបានពាំនាំនូវប្រសាសន៍ផ្តាំ ផ្ញើសួរសុខទុក្ខ ដោយក្តីអាណិតអាសូរបំផុត ពីសំណាក់ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ ប្រធានសាខា កាកបាទក្រហមខេត្ត ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រធានក្រុមការងារចុះមូលដ្ឋានស្រុក ពិសេស សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ប្រធានកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ដែលជានិច្ចជាកាល សម្តេច តែងតែគិតគូរ បារម្ភ អំពីសុខទុក្ខរបស់បង ប្អូនប្រជាពលរដ្ឋនៅគ្រប់ទីកន្លែង ហើយតែងបានចាត់តំណាង នាំយកជំនួយសង្រ្គោះបន្ទាន់ ជួយសម្រាលទុក្ខលំបាក ជូនជនរងគ្រោះ ទាន់ពេលវេលា តាមទិសស្លោក «កាកបាទក្រហមកម្ពុជា មានគ្រប់ទីកន្លែង សម្រាប់គ្រប់ៗគ្នា ដោយមិនទុកនរណាម្នាក់ចោល» ។ ក្នុងឱកាសនោះដែរលោកប្រធាន បានអំពាវនាវ ដល់បងប្អូន ប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់ ត្រូវមានការប្រុងប្រយ័ត្នខ្ពស់ ពីគ្រោះអគ្គីភ័យ ដែលអាចកើតមានគ្រប់ពេល ប្រសិនបើមានការធ្វេសប្រហែស ។ ម៉្យាងទៀត ការតភ្ជាប់ចរន្តអគ្គិសនី ក៏ត្រូវពិនិត្យរៀបចំឲ្យបានត្រឹមត្រូវ តាមបទដ្ឋានបច្ចេកទេស ផងដែរ ។+អំណោយមនុស្សធម៌ នាំទៅផ្តល់ជូន មានសម្ភារៈ មួយចំនួន និងថវិកាមួយចំនួន ។