ឯកឧត្តម ឧត្តមនាវីឯក ទៀ សុខា អញ្ចើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីបិទវគ្គហ្វឹកហ្វឺនបំប៉នជំនាញ កងទ័ពជើងទឹក មូលដ្ឋានសមុទ្ររាម ឆ្នាំ២០២៥ និងវគ្គហ្វឹកហ្វឺនបណ្តុះបណ្តាល ពលនាវិកថ្មីបំពេញក្របខ័ណ្ឌ ឱ្យមជ្ឈមណ្ឌលហ្វឹកហ្វឺនពហុសាសន៍ចំណុះមូលដ្ឋានសមុទ្ររាម កងទ័ពជើងទឹក=================(ព្រះសីហនុ)៖នៅព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ៦រោច ខែបុស្ស ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៩ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ ឯកឧត្ដម ឧត្តមនាវីឯក ទៀ សុខា មេបញ្ជាការ កងទ័ពជើងទឹក អនុប្រធានប្រចាំការ និងជាអគ្គលេខាធិការ នៃគណៈកម្មាធិការជាតិសន្តិសុខលម្អសមុទ្រ បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីបិទវគ្គហ្វឹកហ្វឺនបំប៉នជំនាញ កងទ័ពជើងទឹក មូលដ្ឋានសមុទ្ររាម ឆ្នាំ២០២៥ និងវគ្គហ្វឹកហ្វឺនបណ្តុះបណ្តាល ពលនាវិកថ្មីបំពេញក្របខ័ណ្ឌ ឱ្យមជ្ឈមណ្ឌលហ្វឹកហ្វឺនពហុសាសន៍ចំណុះមូលដ្ឋានសមុទ្ររាម កងទ័ពជើងទឹក។ព្រមទាំងមានការអញ្ជើញចូលរួមពី ឯកឧត្ដម លោកជំទាវ មេបញ្ជាការរង នាយសេនាធិការរង កងទ័ពជើងទឹក លោកនាយវិទ្យាស្ថានកងទ័ពជើងទឹក ឯកឧត្ដម អគ្គលេខាធិការរង នៃ គ.ជ.ស.ស. តំណាង ឯកឧត្ដម អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្ត កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ កងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធ ទាំងបីប្រភេទចំណុះខេត្ត និងតំណាងឱ្យ អង្គភាពនានាដែលឈរជើងក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្តព្រះសីហនុ ព្រមទាំងក្រុមគ្រូយោធាចារ្យ និងលោកមេបញ្ជាការ មេបញ្ជាការរង នាយសេនាធិការរង នាយនាវី នាយនាវីរង មូលដ្ឋានសមុទ្ររាម និងសិក្ខាកាម ជាច្រើនរូបទៀត។