ឯកឧត្តម កើត រិទ្ធ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងយុត្តិធម៌ បានអនុញ្ញាតឱ្យលោកជំទាវ វៀងថុន ស៊ីផាន់ដន (Viengthong Siphandone) ប្រធានតុលាការប្រជាជនកំពូលឡាវ និងគណៈប្រតិភូឡាវ ចូលជួបសម្ដែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ អានបន្ត
រដ្ឋមន្ត្រីបរិស្ថានកូរ៉េ ប្ដេជ្ញាជំរុញកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ លើវិស័យធនធានទឹកជាមួយកម្ពុជា អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន តំណាងរាស្រ្តមណ្ឌលស្វាយរៀង អញ្ជើញពិនិត្យបញ្ជីឈ្មោះបោះឆ្នោត និងចុះឈ្មោះបោះឆ្នោត ឆ្នាំ២០២៥ នៅសង្កាត់ស្វាយរៀង អានបន្ត
ឯកឧត្តម បណ្ឌិត ប៉ាន់ខែម ប៊ុនថន ប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាល ចុះមូលដ្ឋានក្រុងប៉ោយប៉ែត បានដឹកនាំក្រុមការងារ ចុះរៀបចំបំពាក់ភ្លើង ប្រាប់ទីតាំងចរាចរណ៍ នៅត្រង់ចំណុចរង្វង់មូលផ្លូវជាតិ៥៨ ក្រុងប៉ោយប៉ែត ដេីម្បីបញ្ចៀស បញ្ហាគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ អានបន្ត
ស្ថាប័នតុលាការកំពូល កម្ពុជា-ឡាវ នឹងពង្រឹង និងពង្រីកកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ បន្ថែមទៀត អានបន្ត
ការបង្ការជំងឺមហារីកត្រូវមានការចូលរួមពីអ្នកពាក់ព័ន្ធសំខាន់ចំនួន២គឺ ទី១ រាជរដ្ឋាភិបាល ដែលមានក្រសួងស្ថាប័ន ជំនាញពាក់ព័ន្ធចូលរួមអប់រំផ្សព្វផ្សាយ និងបង្កលក្ខណៈក្នុងការបង្ការជំងឺមហារីក និងទី២ ការចូលរួមរបស់ប្រជាពលរដ្ឋ ក្នុងការបង្ការជំងឺនេះតាមរយៈការលេងកីឡា និងទទួលទានអាហារឱ្យបានល្អ និងត្រឹមត្រូវ អានបន្ត
ឯកឧត្ដមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល រដ្នលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ អញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំឆ្លងអនុក្រឹត្យ ស្តីពីបែបបទ និងនីតិវិធីអនុញ្ញាតឱ្យជនបរទេស មិនមែនអន្តោប្រវេសន្តចូលចេញ ឆ្លងកាត់ និងស្នាក់នៅក្នុងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី អញ្ជើញចូលរួមពិធីបុណ្យខួបគម្រប់ ៣ឆ្នាំ ឧទ្ទិសមហាកុសលជូនដល់ដួងវិញ្ញាណក្ខន្ធ សម្តេចឧត្តមទេពញាណ ហ៊ុន ណេង ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន នៅខេត្តកំពង់ចាម អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឃួង ស្រេង អភិបាលរាជធានីភ្នំពេញ អញ្ជើញចូលរួមជូនដំណើរ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ទៅបំពេញទស្សនកិច្ច នៅសាធារណរដ្ឋឥណ្ឌូណេស៊ី និងបន្តបំពេញទស្សនកិច្ចផ្លូវការ នៅសាធារណរដ្ឋប្រជាធិបតេយ្យទីម័រឡេស្តេ អានបន្ត
ឯកឧត្ដមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល រដ្នលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ អញ្ជើញចូលរួមពិធីបុណ្យខួបគម្រប់ ៣ឆ្នាំ ឧទ្ទិសមហាកុសលជូនដល់ដួងវិញ្ញាណក្ខន្ធ សម្តេចឧត្តមទេពញាណ ហ៊ុន ណេង នៅស្រុកកំពង់សៀម ខេត្តកំពង់ចាម អានបន្ត
ឯកឧត្ដមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល រដ្នលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ អញ្ចើញចូលរួមពិនិត្យការត្រៀមក្បួនព្យុហយាត្រា សម្រាប់ពិធីអបអរសាទរ ខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៨០ ថ្ងៃកំណើតនគរបាលជាតិកម្ពុជា នៅបណ្ឌិត្យសភានគរបាលកម្ពុជា អានបន្ត
សម្ដេចមហាមន្រ្តី គុយ សុផល ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី និងឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី សាយ សំអាល់ អញ្ជើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងពិធីចែកបណ្ណកម្មសិទ្ធិដីធ្លីចំនួន ៣ ៦៦៦បណ្ណ ជូនបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ នៅក្នុងខេត្តកំពង់ឆ្នាំង អានបន្ត
ពលរដ្ឋប្រមាណជាង ៤០០០នាក់ នៅខេត្តពោធិ៍សាត់ ទទួលសេវាព្យាបាលជំងឺ ដោយឥតគិតថ្លៃ ពីក្រុមគ្រូពេទ្យស្ម័គ្រចិត្ត យុវជនសម្ដេចតេជោ (TYDA) អានបន្ត
ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រធានក្រុមការងារគណបក្សចុះមូលដ្ឋានស្រុកព្រៃនប់ អញ្ចើញជាអធិបតីដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ បូកសរុបលទ្ធផលការងារគណបក្សស្រុក និងផ្សព្វផ្សាយសេចក្តីជូនដំណឹង ស្តីពី លទ្ធផលនៃសន្និបាត របស់យុវជនគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន បានថ្លែងកោតសរសើរ សម្រាប់ប្រជាពលរដ្ឋក្នុងឃុំឈ្វាំង ឃុំភ្នំបាត និងឃុំជ្រៃលាស់ គឺជាប្រជាពលរដ្ឋល្អ ដែលមានទំនាស់ដីធ្លីតិចបំផុត ក្នុងការចេញបណ្ណ កម្មសិទ្ធិជិត៤ពាន់បណ្ណ តែមានទំនាស់ត្រឹមតែ២ប៉ុណ្ណោះ អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សែ វុទ្ធី មេបញ្ជាការរង កងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស បានអញ្ចើញដឹកនាំជំនាញចុះត្រួតពិនិត្យ ការងារធានាការហូបចុក ស្នាក់នៅ បន្ទប់ទឹក នៅវិទ្យាស្ថានកងរាជអាវុធហត្ថកំបូល ដើម្បីត្រៀមទទួលសិក្ខាកាម និងនាយទាហានគ្រប់គ្រង ដែលត្រូវចូលមកស្នាក់នៅ អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សែ វុទ្ធី មេបញ្ជាការរង កងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស អញ្ចើញដឹកនាំអង្គប្រជុំវាយតម្លៃ ការងារធានាផ្គត់ផ្គង់ ជីវភាពទ័ព នៅវិទ្យាស្ថានកងរាជអាវុធហត្ថកំបូល កងរាជអាវុធហត្ថខេត្តកំពង់ចាម ព្រៃវែង កោះកុង ពោធិ៍សាត់ ប៉ៃលិន ឧត្តរមានជ័យ ស្ទឹងត្រែង និងមណ្ឌលគិរី អានបន្ត
ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អញ្ចើញនាំយកអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លា របស់សម្ដេចកិត្តិព្រិទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុន សែន ចែកជូនប្រជាពលរដ្ឋ រងគ្រោះដោយសារខ្យល់កន្រ្តាក់ចំនួន ៣០គ្រូសារ ក្នុងស្រុកសំរោង អានបន្ត
សមាជិករដ្ឋសភាជប៉ុន៖ ក្រុមហ៊ុនជប៉ុនជាច្រេីន បន្ថែមទៀត ចាប់អារម្មណ៍ក្នុងការស្វែងរក ឱកាសវិនិយោគ នៅកម្ពុជា អានបន្ត
ឯកឧត្តម លូ គីមឈន់ អញ្ចើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំ ពិភាក្សាការងារជាមួយ ក្រុមហ៊ុន MAERSK ស្តីពីសមត្ថភាព និងប្រតិបត្តិការ នៅកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ ក្រោមអធិបតីភាពឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ស៊ុន ចាន់ថុល អានបន្ត