តម្រូវការរបស់ពលរដ្ឋ ក្នុងមូលដ្ឋានសង្កាត់បឹងកុក ចំនួន ៣០ករណី ត្រូវបានដោះស្រាយ ដោយក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាល ចុះមូលដ្ឋានក្រុងកំពង់ចាម អានបន្ត
ឯកឧត្តម កើត ឆែ អភិបាលរងរាជធានីភ្នំពេញ បានអញ្ចើញទស្សនកិច្ចសិក្សា នៅក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច ពាណិជ្ជកម្ម និងឧស្សាហកម្ម ដេីម្បីស្វែងយល់ អំពីយន្តការ នៃការផលិត បញ្ជូន និងផ្គត់ផ្គង់អគ្គិសនី នៅទូទាំងប្រទេសជប៉ុន អានបន្ត
ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានគណៈកម្មការទី៧ នៃរដ្ឋសភា បានអញ្ជើញដឹកនាំសមាជិក សមាជិកា គណៈកម្មការ ជួបប្រជុំពិភាក្សាការងារ ជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តប៉ៃលិន អានបន្ត
ឯកឧត្តម កើត ឆែ អភិបាលរងរាជធានីភ្នំពេញ បានអញ្ចើញចូលរួមជាមួយ គណៈប្រតិភូអន្តរក្រសួង ដើម្បីសិក្សាស្វែងយល់ អំពីដំណើរវិវត្ត នៃការគ្រប់គ្រង សហគ្រាសសាធារណៈ និងធ្វើទស្សនកិច្ច នៅអាជ្ញាធរកំពង់ផែណាហ្គូយ៉ា ប្រទេសជប៉ុន អានបន្ត
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានអនុញ្ញាតឲ្យឯកឧត្ដម អនុធីន ឆានវីរៈគុល ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃនៃព្រះរាជាណាចក្រថៃ ចូលជួបសម្ដែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅវិមានសន្តិភាព អានបន្ត
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានអនុញ្ញាតឲ្យលោកស្រី Samantha Power ប្រធានគ្រប់គ្រងទីភ្នាក់ងារ សហរដ្ឋអាមេរិក សម្រាប់ការអភិវឌ្ឍអន្តរជាតិ (USAID) ចូលជួបសម្ដែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅវិមានសន្តិភាព អានបន្ត
សភាពាណិជ្ជកម្មអាមេរិក ប្រចាំកម្ពុជា (AmCham Cambodia) បានកោតសរសើរ ចំពោះសមិទ្ធិផល ១ឆ្នាំ របស់ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ ព្រមទាំងបានគាំទ្រ និងថ្លែងអំណរគុណ ដល់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា អានបន្ត
សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានអនុញ្ញាតឲ្យលោក Lin Baifeng ប្រធានក្រុមហ៊ុន Huawei ប្រចាំតំបន់អាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិក ចូលជួបសម្ដែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅវិមានសន្តិភាព អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី សាយ សំអាល់ បានទទួលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ ជាមួយឯកឧត្តម Derek YIP ឯកអគ្គរដ្ឋទូតវិសាមញ្ញ និងពេញសមត្ថភាពអូស្រ្តាលី ប្រចាំនៅកម្ពុជា អានបន្ត
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានអនុញ្ញាតឲ្យឯកឧត្ដម Tibor BALOGHDI ឯកអគ្គរដ្ឋទូតប្រទេសហុងគ្រី ប្រចាំនៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ចូលជួបសម្ដែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅវិមានសន្តិភាព អានបន្ត
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានឧបត្ថម្ភគ្រឿងឧបភោគ បរិភោគ ជូនដល់តំបន់ប្រតិបត្តិការសឹករងកំពង់ស្ពឺ យោធភូមិភាគទី៣ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ហេង សួរ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ បានអនុញ្ញាតឱ្យថ្នាក់ដឹកនាំក្រុមហ៊ុន យូ-ឡាយហ្វ៍ ខេអេច ស៊ូផើអាប់ ឯ.ក (WowNow) ចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅទីស្តីការក្រសួង អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី សាយ សំអាល់ អញ្ចើញជាអធិបតីភាព ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំផ្ទៃក្នុង ស្ដីពីការ ពិនិត្យឡើងវិញ ការវិភាគមុខងារ និងរចនាសម្ព័ន្ធ របស់ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ នៅទីស្ដីការក្រសួង អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង បានអញ្ចើញទទួលស្វាគមន៍ គណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់កងកម្លាំងប៉ូលីស ប្រដាប់អាវុធប្រជាជនចិន នៅបញ្ជាការដ្ឋានកងរាជអាវុធហត្ថរាជធានីភ្នំពេញ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស បានអញ្ជើញដឹកនាំសមាជិក សមាជិកាគណៈកម្មការទី៧ នៃរដ្នសភា ជួបប្រជុំពិភាក្សាការងារ ជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំ ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ដើម្បីឈ្វេងយល់ពីវិស័យ ទទួលបន្ទុករបស់ខ្លួន អានបន្ត
ឯកឧត្ដម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តកណ្ដាល ក្នុងរយៈពេល៩ខែ ឆ្នាំ២០២៤ ខេត្តកណ្ដាល មានគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍កើតឡើង ១៩៣លើក បណ្តាលអោយស្លាប់កើន ៦១នាក់ និងបណ្តាលឱ្យខូចរថយន្ត ១០៦គ្រឿង ម៉ូតូ២៣៥គ្រឿង យានផ្សេងៗ ១៣គ្រឿង អានបន្ត
ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម ប្រធានគណៈកម្មាធិការ សាខាកាកបាទក្រហម និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការ គ្រប់គ្រងគ្រោះមហន្តរាយខេត្ត បានអញ្ជើញចូលរួមជាគណៈអធិបតីក្នុងទិវាជាតិ គ្រប់គ្រងគ្រោះមហន្តរាយ ឆ្នាំ២០២៤ នៅខេត្តកំពង់ចាម អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី សៀ ទីន មេបញ្ជាការ កងរាជអាវុធហត្ថខេត្តសៀមរាប បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធី ប្រគល់ប័ណ្ណសរសើរ លិខិតសរសើរ របស់អគ្គមេបញ្ជាការដ្ឋាន ជូនដល់អង្គភាព កងរាជអាវុធហត្ថខេត្តសៀមរាប អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ឌី វិជ្ជា អគ្គស្នងការរងនគរបាលជាតិ បានអញ្ចើញចូលរួមក្នុងពិធី ប្រកាសសេចក្តីសម្រេច កែសម្រួលសមាសភាពក្រុមការងារ ត្រួតពិនិត្យឡើងវិញ (RPG) និងស្តាប់របាយការណ៍ពីវឌ្ឍនភាពការងារ អានបន្ត
នាយឧត្តមសេនីយ៍ វង្ស ពិសេន បានទទួលជួបគណៈប្រតិភូ កងកម្លាំងប៉ូលីសប្រដាប់អាវុធ នៃកងទ័ពរំដោះប្រជាជនចិន ខណៈដែលគណៈប្រតិភូ មកបំពេញទស្សនកិច្ចនៅកម្ពុជា អានបន្ត