ថ្នាក់ដឹកនាំ មន្ត្រីរជការ ព្រះសង្ឃ និងប្រជាពលរដ្ឋខេត្តកណ្ដាល បានប្រារព្ធពិធីបួងសួងសុំសុខសន្តិភាព សម្រាប់ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា» នៅពុទ្ធមណ្ឌលវិបស្សនាធុរៈ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្នុងស្រុកពញាឮ អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន អញ្ចើញគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធ លោកវរ:សេនីយ៍ត្រី ម៉ៅ កុសល្យ និងលោកអនុសេនីយ៍ត្រី ទូច ភិរ័ក្ស ដែលមានពលី ក្នុងសមរភូមិការពារបូរណភាពទឹកដី អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន អញ្ចើញនាំយកថវិកាសម្តេចតេជោ រំលែកមរណទុក្ខ និងអញ្ជើញគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធ លោកស្រី គង់ សារឿន អតីតប្រធានវីរនារី នៅអង្គភាពនារីចល័តដោះមីន អានបន្ត
ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម លើកឡើងថា៖ អាជ្ញាធរខេត្តបានផ្ដល់សម្ភារៈសិក្សា រៀបចំឲ្យសិស្សភៀសសឹក ជាង ២.០០០នាក់ បានចូលរៀន ក្នុងកំឡុងពេលព្រំដែន កម្ពុជា-ថៃ មានបញ្ហា អានបន្ត
ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អភិបាលខេត្តតាកែវ មានសទ្ធាជ្រះថា្លថ្វាយខ្លួន ក្នុងវិស័យព្រះពុទ្ធសាសនា បានសាងព្រះផ្នួស ក្នុងឱកាសពិធីបួងសួងសុំសេចក្តីសុខសន្តិភាព សម្រាប់ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នៅវត្តតុំ ភូមិតុំ សង្កាត់រកាក្រៅ ក្រុងដូនកែវ អានបន្ត
ឯកឧត្ដម នាយឧត្ដមសេនីយ៍ វង្ស ពិសេន អគ្គមេបញ្ជាការនៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ ផ្ញើសារលិខិតគោរពជូនពរ សម្ដេចពិជ័យសេនា ទៀ បាញ់ និងលោកជំទាវ ក្នុងឱកាសចូលឆ្នាំថ្មី ឆ្នាំសកល គ.ស.២០២៦ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្ដមសេនីយ៍ឯក ហួត ឈាងអន ផ្ញើលិខិតជូនពរនាយទាហាន នាយទាហានរង និងពលទាហានទាំងអស់ នៃទីចាត់ការភស្តុភារ អគ្គបញ្ជាការ ក្នុងឱកាសចូលឆ្នាំថ្មី ឆ្នាំសកល គ្រិស្តសករាជ ២០២៦ អានបន្ត
លោក ប៊ិន ឡាដា អភិបាលស្រុកស្រីសន្ធរ បានដឹកនាំមន្រ្តីរាជការ អមដំណើរឯកឧត្តម ឃន ប្រុស អភិបាលរងខេត្តកំពង់ចាម អញ្ចើញចុះជួបសំណេះសំណាល និងនាំយកអំណោយ ជូនដល់សិស្សភៀសសឹក ចំនួន៩៥នាក់ នៅវិទ្យាល័យស្រីសន្ធរ អានបន្ត
លោក ស៊ីម គង់ អភិបាលស្រុកជើងព្រៃ អញ្ចើញចូលរួមពិធីចែកសម្ភារៈសិក្សា ជូនដល់សិស្សានុសិស្សភៀសសឹក ចំនួន៧៩នាក់ ដែលជាអំណោយរបស់ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម អានបន្ត
លោកជំទាវ ម៉ាណ ណាវី ប្រធានក្រុមការងារគណបក្សចុះជួយសង្កាត់ច្រាំងចំរេះទី១ បានអញ្ចើញចូលរួមពិធីសំណេះសំណាលជាមួយរចនាសម្ព័ន្ធគណៈចលនាមហាជន ចំណុះគណៈកម្មាធិការបក្ស រាជធានីភ្នំពេញ អានបន្ត
ឯកឧត្ដម ឧត្តមនាវីឯក ទៀ សុខា មេបញ្ជាការកងទ័ពជើងទឹក ផ្ញើសារលិខិតគោរពជូនពរ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ទៀ សីហា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការពារជាតិ ក្នុងឱកាសចូលឆ្នាំថ្មី ឆ្នាំសកល គ.ស.២០២៦ អានបន្ត
ឯកឧត្ដម ឧត្តមនាវីឯក ទៀ សុខា មេបញ្ជាការកងទ័ពជើងទឹក ផ្ញើសារលិខិតគោរពជូនពរ នាយឧត្តមសេនីយ៍ វង្ស ពិសេន អគ្គមេបញ្ជាការ នៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ ក្នុងឱកាសចូលឆ្នាំថ្មី ឆ្នាំសកល គ.ស.២០២៦ អានបន្ត
ឯកឧត្ដម ឧត្តមនាវីឯក ទៀ សុខា មេបញ្ជាការកងទ័ពជើងទឹក ផ្ញើសារលិខិតគោរពជូនពរ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ច័ន្ទមុន្នី ហ៊ុន ម៉ាណែត ក្នុងឱកាសចូលឆ្នាំថ្មី ឆ្នាំសកល គ.ស.២០២៦ អានបន្ត
ឯកឧត្ដម ឧត្តមនាវីឯក ទៀ សុខា មេបញ្ជាការកងទ័ពជើងទឹក ផ្ញើសារលិខិតគោរពជូនពរ សម្តេចពិជ័យសេនា នាយឧត្តមសេនីយ៍ផុតលេខ ផ្កាយមាស ៥ ទៀ បាញ់ ក្នុងឱកាសចូលឆ្នាំថ្មី ឆ្នាំសកល គ.ស.២០២៦ អានបន្ត
លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត អនុប្រធានអចិន្ត្រៃយ៍ កាកបាទក្រហមកម្ពុជា តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន អញ្ជើញសួរសុខទុក្ខវីរយុទ្ធជន ការពារបូរណភាពទឹកដី ដ៏អង់អាចក្លាហាន ដែលរងរបួសក្នុងសមរភូមិ រួមទាំងប្រជាជនរងគ្រោះក្នុងសង្គ្រាម កំពុងសម្រាកព្យាបាល នៅតាមមន្ទីរពេទ្យបង្អែក ខេត្តសៀមរាប អានបន្ត
ឯកឧត្តម សាយ សំអាល់ ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី រដ្នមន្ត្រីក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ និងលោកជំទាវ អញ្ជើញក្នុងពិធីបុណ្យឆ្លងឈាបនដ្ឋាន និងសាលាបុណ្យ ស្ថិតនៅវត្តកណ្តាលកោះ ឃុំកោះសូទិន ស្រុកកោះសូទិន អានបន្ត
ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម អញ្ជើញចូលរួមពិធីបុណ្យឆ្លងឈាបនដ្ឋាន និងសាលាបុណ្យ នៅវត្តកណ្តាលកោះ ស្រុកកោះសូទិន អានបន្ត
នាយឧត្ដមសេនីយ៍ វង្ស ពិសេន អគ្គមេបញ្ជាការ នៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ ផ្ញើសារលិខិតគោរពជូនពរ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ច័ន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត ក្នុងឱកាសចូលឆ្នាំថ្មី ឆ្នាំសកល គ.ស.២០២៦ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី សាយ សំអាល់ និងលោកជំទាវ និងឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម អញ្ជើញដាំដើមផ្កាជើងគោ លម្អអមសងខាងផ្លូវជាតិលេខ៧ ស្គន់-ក្រុងកំពង់ចាម អានបន្ត
ឯកឧត្ដម នាយឧត្ដមសេនីយ៍ វង្ស ពិសេន ផ្ញើសារលិខិតគោរពជូនពរសម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន និងសម្ដេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ក្នុងឱកាសចូលឆ្នាំថ្មី ឆ្នាំសកល គ.ស.២០២៦ អានបន្ត