សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានអនុញ្ញាតឱ្យ លោកជំទាវ Samantha Power ប្រធានគ្រប់គ្រងទីភ្នាក់ងារ សហរដ្ឋអាមេរិក សម្រាប់ការអភិវឌ្ឍអន្តរជាតិ (USAID) ចូលជួប សម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅទីក្រុងដាវ៉ូស សហព័ន្ធស្វីស អានបន្ត
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានអនុញ្ញាតឱ្យ អតីតនាយករដ្ឋមន្ត្រីអង់គ្លេស និងជាប្រធានប្រត្តិបត្តិ នៃវិទ្យាស្ថាន បម្រែបម្រួលសកល Tony Blair (Tony Blair Institute for Global Change) ចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ អានបន្ត
ឯកឧត្ដម សន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល បានអញ្ចើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំ ស្តីពីការ ប្រកាសសមាសភាពបេក្ខជន ឈរឈ្មោះបោះឆ្នោតជ្រើសតាំង សមាជិកព្រឹទ្ធសភានីតិកាលទី៥ ភូមិភាគទី៤ និងពិធីសំណេះសំណាល ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្ដេចក្រឡាហោម ស ខេង អានបន្ត
លោកជំទាវ ម៉ែន នារីសោភ័គ អគ្គលេខាធិការស្តីទី កាកបាទក្រហមកម្ពុជា បានអញ្ចើញជួបប្រជុំពិភាក្សា ជាមួយ សាកលវិទ្យាធិការ នាយក និងប្រធានក្លឹបយុវជន នៃគ្រឹះស្ថាន ឧត្តមសិក្សារដ្ឋ ចំនួន ១០ និងឯកជនចំនួន ១៤ ក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ អានបន្ត
ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អភិបាលខេត្តកំពង់ស្ពឺ បានអញ្ជើញជាអធិបតី ក្នុងកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាលើការ អនុវត្តការងារ ដោះស្រាយ ផលប៉ះពាល់ ដោយសារគម្រោងផែនការ វិនិយោគ ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធប្រព័ន្ធលូ និងប្រព័ន្ធរំដោះទឹក សម្រាប់បញ្ចៀសការជន់លិច នៅក្នុងភូមិសាស្ត្ររាជធានីភ្នំពេញ អានបន្ត
ឯកឧត្ដម វ៉ី សំណាង អភិបាលខេត្តកំពង់ស្ពឺ បានអញ្ជើញចុះពិនិត្យវឌ្ឍនភាព កាងារស្ដារប្រព័ន្ធ ធារាសាស្រ្តប្រឡាយ មេរលាំងជ្រៃខាងត្បូង ក្រោមគម្រោងស្ដីពីការរៀបចំយុទ្ធសាស្រ្តបង្វែរទឹក និងដោះទឹកចេញពីរាជធានីភ្នំពេញ នៅក្នុងស្រុកគងពិសី អានបន្ត
ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អភិបាលខេត្តកំពង់ស្ពឺ បានអញ្ជើញជាអធិបតី ក្នុងពិធីប្រគល់ វិញ្ញាបនបត្រ សម្គាល់ម្ចាស់អចលនដីធ្លី ចំនួន ១៨៣៧ បណ្ណ នៅឃុំជង្រុក ស្រុកគងពិសី អានបន្ត
ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ វង្ស ពិសេន បានអនុញ្ញាតឱ្យអគ្គនាយក អគ្គនាយកដ្ឋាននយោបាយ សន្តិសុខអន្តរជាតិ កាណាដា ចូលជួបសម្តែងការគួរសម នៅអគ្គបញ្ជាការដ្នាន អានបន្ត
ឯកឧត្ដម ងួន ណារ៉ា ប្រធានសាលាដំបូង និងឯកឧត្ដម ច្រឹង ខ្មៅ ព្រះរាជអាជ្ញា នៃអយ្យការអមសាលាដំបូង បានអញ្ចើញជាអធិបតី ក្នុងពិធីសន្និបាត បូកសរុបលទ្ធផលការងារ ឆ្នាំ២០២៣ និងលើកទិសដៅការងារឆ្នាំ២០២៤ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានគណៈកម្មការទី៧ នៃរដ្ឋសភា បានវាយតម្លៃខ្ពស់ ចំពោះកិច្ច ខិតខំប្រឹងប្រែង បំពេញការងារ របស់ក្រសួងទេសចរណ៍ ដោយបាន សម្រេចនូវ សមិទ្ធផល សំខាន់ៗជាច្រើន ក្នុងក្របខ័ណ្ឌ វិស័យទេសចរណ៍ អានបន្ត
ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម អញ្ជើញចុះសួរសុខទុក្ខប្រជាពលរដ្ឋ និងពិនិត្យស្ថានភាពច្រាំងទន្លេបាក់ស្រុត នៅស្រុកស្ទឹងត្រង់ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី សាយ សំអាល់ បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាព ក្នុងពិធីប្រគល់វិញ្ញាបនបត្រ សម្គាល់ម្ចាស់ អចលនវត្ថុ ជូនសម្បទានិក ចំនួន ២០០គ្រួសារ នៅក្នុងខេត្តស្វាយរៀង អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានអនុញ្ញាតិឱ្យកម្មសិក្សាការី នៃសាលាភូមិន្ទរដ្ឋបាលឆ្នាំ២០២៣ ចូលជួបសំដែងការគួរ និងរាយការណ៍អំពី របាយការណ៍សង្ខេបលទ្ធផល បញ្ចប់ការសិក្សា អានបន្ត
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានអនុញ្ញាតឱ្យឯកឧត្ដមអគ្គលេខាធិការអង្គការ សម្រាប់កិច្ច សហប្រតិបត្តិការ និងអភិវឌ្ឍន៍សេដ្ឋកិច្ច( Organization for Economic Cooperation and Development-OECD) ចូលជួបសម្តែងការគួរសម អានបន្ត
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ជើញចូលរួមជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងពិធីចុះអនុស្សរណៈយោគយល់ ចំនួន០៦ នៅទីក្រុងប៉ារីស សាធារណរដ្ឋបារាំង អានបន្ត
ឯកឧត្ដម សន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល រដ្នលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំ ត្រៀមរៀបចំឯកសារសន្និបាត ត្រួតពិនិត្យលទ្ធផលការងារ ឆ្នាំ២០២៣ និងលើកទិសដៅការងារឆ្នាំ២០២៤ របស់ក្រសួងមហាផ្ទៃ អានបន្ត
លោកជំទាវ ម៉ែន នារីសោភ័គ អគ្គលេខាធិការស្តីទី កាកបាទក្រហមកម្ពុជា បានទទួលស្វាគមន៍ដំណើរ ទស្សនកិច្ចផ្លាស់ប្តូរ បទពិសោធន៍ជាលើកទី២ របស់គណៈប្រតិភូយុវជន កាកបាទក្រហមសាធារណរដ្ឋកូរ៉េ អានបន្ត
ឯកឧត្តម កើត រិទ្ធ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងយុត្តិធម៌ បានអញ្ចើញអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងកិច្ចប្រជុំផ្សព្វផ្សាយ ស្តីពី កិច្ចដំណើរការ នៃអាជ្ញាធរជាតិ ដោះស្រាយវិវាទ ក្រៅប្រព័ន្ធតុលាការ ជូនដល់អង្គការសង្គមស៊ីវិល និងដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ អានបន្ត
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងធម្មការ និងសាសនា ដឹកនាំសហការី មកកាន់ វិមានរដ្ឋសភា ដើម្បីជម្រាបជូនអំពី ផែនការសកម្មភាព និងការអនុវត្តកម្មវិធីនយោបាយ និងយុទ្ធសាស្ត្រ បញ្ចកោណរបស់ រាជរដ្ឋាភិបាលនីតិកាលទី៧ នៃរដ្ឋសភា អានបន្ត
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានអនុញ្ញាតឲ្យលោកប្រធានសម្ព័ន្ធ និយោជកហ្រ្វង់កូហ្វូន (APF) ចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅទីក្រុងប៉ារីស ប្រទេសបារាំង អានបន្ត