ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម អញ្ជើញចូលរួម កម្មវិធីទិវាជាតិ ប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស ១២ធ្នូ ឆ្នាំ២០២៣ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី សាយ សំអាល់ បានប្រគល់ជូន នូវឧបករណ៍បច្ចេកទេស និងសម្ភារៈបរិក្ខារ សម្រាប់ការងារ ចុះបញ្ជីដីធ្លី មានលក្ខណៈជាប្រព័ន្ធ ក្នុងខេត្តកំពង់ឆ្នាំង អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី បានអញ្ចើញទទួលដំណើរ មាតុភូមិនិវត្តន៍របស់ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បន្ទាប់ពីបាន អញ្ជើញបំពេញទស្សនកិច្ចផ្លូវការ នៅប្រទេសវៀតណាម អានបន្ត
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ជើញធ្វើមាតុភូមិនិវត្តន៍ បន្ទាប់ពីបាន អញ្ជើញបំពេញទស្សនកិច្ចផ្លូវការ នៅប្រទេសវៀតណាម អានបន្ត
ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ និងរដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បាននិងកំពុង ប្រែក្លាយភូមិឋាន នៅទីជនបទឱ្យ ទៅជាបុរីជនបទ ស្របតាមគោលនយោបាយ របស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា អានបន្ត
លោកជំទាវ ម៉ែន នារីសោភ័គ អគ្គលេខាធិការរងទី១ កាកបាទក្រហមកម្ពុជា បានអញ្ចើញទទួល សៀវភៅពុម្ពឈ្មោះ កម្ពុជាក្នុងយុទ្ធសាស្ត្រមហាអំណាច ចំនួន ១០០ក្បាល ជារបស់ ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ រស់ ចន្ទ្រាបុត្រ ទីប្រឹក្សា សម្តេចមហាបវរធិបតី អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម ផ្ញើសារអបអរសាទរ និងគោរពជូនពរ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ដែលត្រូវបានអង្គសន្និបាតគណៈកម្មាធិការកណ្តាល លើកទី៤៤ អាណត្តិទី៥ បោះឆ្នោតជ្រើសតាំងជា អនុប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ឡាក់ ម៉េងធី ស្នងការរងនគរបាលខេត្តកណ្ដាល បានអញ្ជើញចូលរួម ក្នុងកិច្ចប្រជុំសាមញ្ញ លើកទី៥៥ របស់ក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត អាណត្តិទី៣ នៅសាលប្រជុំសាលាខេត្តកណ្ដាល អានបន្ត
ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ម៉ក់ ជីតូ សូមអបអរសាទរ និងគោរពជូនពរ ឯកឧត្តម ស ថេត ដែលត្រូវបាន អង្គសន្និបាត គណៈកម្មាធិការកណ្តាល បោះឆ្នោតជ្រើសតាំងជា សមាជិក គណៈអចិន្ត្រៃយ៍គណៈកម្មាធិការកណ្តាល គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា អានបន្ត
ឯកឧត្ដម ហួត ឈាងអន ផ្ញើសារជូនពរ និងអបអរសាទរ ឯកឧត្ដម ម៉ៅ សុផាន់ ដែលត្រូវបាន អង្គមហាសន្និបាត វិសាមញ្ញ តំណាងទូទាំងប្រទេស គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា លើកទី៤៤ អាណត្តិទី៥ បោះឆ្នោត ជ្រើសតាំងជា សមាជិកអចិន្ត្រៃយ៍ គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា អានបន្ត
ឯកឧត្ដមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល រដ្នលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ សូមផ្ញើសារអបអរសាទរ និងគោរពជូនពរ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ត្រូវបានអង្គសន្តិបាត គណៈកម្មាធិការកណ្តាល បោះឆ្នោតជ្រើសតាំងជា សមាជិក គណៈអចិន្ត្រៃយ៍ គណៈកម្មាធិការកណ្តាល គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា អានបន្ត
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា អញ្ចើញជួបសម្តែងការគួរសម ជាមួយ ឯកឧត្តម វ៉ វ៉ាន់ធឿង ប្រធានរដ្ឋវៀតណាម នៅរដ្ឋធានីហាណូយ អានបន្ត
ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ម៉ក់ ជីតូ សូមអបអរសាទរ និងគោរពជូនពរ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ដែលត្រូវបាន អង្គសន្និបាត គណៈកម្មាធិការកណ្តាល បោះឆ្នោតជ្រើសតាំងជា សមាជិក គណៈអចិន្ត្រៃយ៍គណៈកម្មាធិការកណ្តាល គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា អានបន្ត
ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានគណៈកម្មការទី៧ នៃរដ្ឋសភា បានអញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំ គណៈកម្មាធិការអចិន្រ្តៃយ៍រដ្ឋសភា នៅវិមានរដ្ឋសភា អានបន្ត
មន្ទីរប្រឆាំងបទល្មើសគ្រឿងញៀន បង្ក្រាបករណី ជួញដូរគឿងញៀន ឃាត់ខ្លួនជនសង្ស័យ៣នាក់ និងថ្នាំញៀនជិត១គីឡូក្រាម ក្នុងភូមិសាស្ត្ររាជធានីភ្នំពេញ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី សាយ សំអាល់ ៖ សង្ឃឹមថា សិក្ខាកាមទាំងអស់ នឹងពិភាក្សាផ្លាស់ប្តូរ មតិយោបល់ និងមានគំនិតគិតគូរ បានច្បាស់លាស់ ក្នុងរៀបចំទីក្រុងទឹកអង្គរ ក្រុងសៀមរាប អានបន្ត
ឯកឧត្តម សេនីយ៍ឯក ឌី វិជ្ជា អគ្គស្នងការរងនគរបាលជាតិ បានអញ្ចើញចូលរួម កិច្ចប្រជុំប្រកាសផ្សព្វផ្សាយ អនុក្រឹត្យស្តីពីការ បង្កើតគណៈបញ្ជាការ សន្តិសុខអចិន្រ្តៃយ៍ សម្រាប់ការ បោះឆ្នោតថ្នាក់ជាតិ និងថ្នាក់ក្រោមជាតិ (គ.ស.អ) នៅទីស្តីការក្រសួងមហាផ្ទៃ អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ចើញចូលរួម កិច្ចប្រជុំប្រកាស ផ្សព្វផ្សាយអនុក្រឹត្យ ស្តីពីការ បង្កើតគណៈបញ្ជាការ សន្តិសុខអចិន្រ្តៃយ៍ សម្រាប់ការបោះឆ្នោត ថ្នាក់ជាតិ និងថ្នាក់ក្រោមជាតិ (គ.ស.អ) នៅទីស្តីការក្រសួងមហាផ្ទៃ អានបន្ត
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ជេីញជួបពិភាក្សាការងារ ទ្វេភាគី ជាមួយ នាយករដ្ឋមន្ត្រីវៀតណាម ក្នុងឱកាសនៃដំណើរ បំពេញទស្សនកិច្ចផ្លូវការ នៅរដ្ឋធានីហាណូយ អានបន្ត
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងនាយករដ្ឋមន្ត្រីវៀតណាម អញ្ជើញធ្វើជាសាក្សី ក្នុងពិធីចុះហត្ថលេខា លើឯកសារ កិច្ចព្រមព្រៀងចំនួន០៣ អានបន្ត