នាយឧត្តមសេនីយ៍ ឥត សារ៉ាត់ អញ្ចើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំលើកទី៣ របស់គណៈកម្មការកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ រក្សាសន្តិសុខ រៀបរយតាមបណ្ដោយ ព្រំដែនឡាវ-កម្ពុជា ឡាវ-កម្ពុជា ដែលប្រទេសឡាវធ្វើជាម្ចាស់ផ្ទះ អានបន្ត
អេមីរ៉ាតអារ៉ាប់រួម នឹងបន្តពង្រឹង និងពង្រីកកិច្ចសហប្រតិបត្តិការជាមួយកម្ពុជា ឱ្យកាន់តែរឹងមាំបន្ថែមទៀត អានបន្ត
រដ្ឋអូស្ត្រាលីខាងត្បូងស្វែងរកឱកាសពង្រឹង និងពង្រីកកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ ជាមួយកម្ពុជាបន្ថែមទៀត អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សែ វុទ្ធី មេបញ្ជាការរងកងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស អញ្ចើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំ ឆ្លងការងារគណៈកម្មការចំពោះកិច្ច ចុះធ្វើអធិការកិច្ច, ឆ្លងគម្រូទង់ជ័យ កងរាជអាវុធហត្ថ, ផ្សព្វផ្សាយសេចក្តីសម្រេចលេខ ១១៤/២០២៥ ស.ស.រ ចុះថ្ងៃទី១២ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៥ អានបន្ត
លោក ស៊ីម គង់ អភិបាលស្រុក និងជាប្រធានកិត្តិយស អនុសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាស្រុកជើងព្រៃ បានអញ្ចើញចូលរួមទិវាពិភពលោក កាកបាទក្រហម និងអឌ្ឍចន្ទក្រហម ៨ ឧសភា ២០២៥ លើកទី១៦២ នៅសាលាខេត្តកំពង់ចាម អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុក សំបូរ អញ្ចើញចូលរួមជាអធិបតី ក្នុងពិធីបើកវគ្គបណ្តុះបណ្តាល ស្តីពីយុទ្ធវិធីប្រតិបត្តិការ និងការបាញ់គ្រាប់ពិត ដល់មន្ត្រីនគរបាល ចំណុះនាយកដ្ឋាន ចំនួន២០រូប ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជីវ ផល្លី អានបន្ត
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ម៉ក់ ជីតូ អញ្ចើញជាអធិបតីដឹកកិច្ចប្រជុំ ផ្សព្វផ្សាយផែនការ ស្តីពីយុទ្ធនាការប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន ខុសច្បាប់លើកទី១០ និងការពង្រឹងវិធានការ បង្ការ ទប់ស្កាត់ បង្ក្រាបគ្រឿងញៀនឆ្លងដែន នៅខេត្តជាប់សមុទ្រ អានបន្ត
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ម៉ក់ ជីតូ អនុប្រធានក្រុមការងារគណបក្សចុះមូលដ្ឋានខេត្តព្រៃវែង អញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំបូកសរុបលទ្ធផល នៃការផ្សព្វផ្សាយសន្និបាត លើកទី៤៥ អាណត្តិទី៥ របស់គណៈកម្មាធិការកណ្តាលគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា អានបន្ត
ឯកឧត្ដម គួច ចំរើន បានមានប្រសាសន៍ថា៖ រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ក្រោមការដឹកនាំរបស់សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន អតីតនាយករដ្ឋមន្ត្រី និងបន្តដឹកនាំដោយសម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី បានខិតខំប្រឹងប្រែងបញ្ចប់សង្គ្រាម ថែរក្សានៅស្ថេរភាព សន្តិសុខ សណ្ដាប់ធ្នាប់ ព្រមទាំងមានការអភិវឌ្ឍន៍លើគ្រប់វិស័យ អានបន្ត
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ម៉ក់ ជីតូ រដ្នលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ អញ្ចើញចូលរួមពិធីអបអរសាទរ ខួបលើកទី១៦២ ទិវាពិភពលោកកាកបាទក្រហម និងអឌ្ឍចន្ទក្រហម ៨ ឧសភា ២០២៥ និងខួបទី៧០ របស់កាកបាទក្រហមកម្ពុជា អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង អញ្ចើញចូលរួមពិធីបើកជាផ្លូវការ នូវសមយុទ្ធនាគមាស ឆ្នាំ២០២៥ ក្រោមប្រធានបទ ប្រតិបត្តិការប្រឆាំងភេរវកម្មរួមគ្នា និងការងារសង្គ្រោះមនុស្សធម៌ នៅមជ្ឈមណ្ឌលហ្វឹកហ្វឺន កងរាជអាវុធហត្ថភ្នំជុំសែនរីករាយ អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី អញ្ជើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងពិធីបិទការសូធ្យលើកទី៣២ និងសូធ្យចាំមាត់លើកទី៦ គម្ពីរអាល់គួរអានុលការីម ថ្នាក់ជាតិ ឆ្នាំ២០២៥ នៅវិហារធំឥស្លាមជំនីក ក្នុងស្រុកក្រូចឆ្មារ ខេត្តត្បូងឃ្មុំ អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុក សំបូរ ប្រធាននាយកដ្ឋានប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស និងការពារអនិតិជន អញ្ចើញជូនដំណើរឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត ដឹកនាំគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់ អញ្ចើញទៅបំពេញទស្សនកិច្ចការងារ នៅសាធារណរដ្ឋសិង្ហបុរី អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម អញ្ចើញចូលរួមក្នុងពិធីអបអរសាទរ ខួបលើកទី១៦២ ទិវាពិភពលោកកាកបាទក្រហម និងអឌ្ឍចន្ទក្រហម ៨ ឧសភា ២០២៥ និងខួបទី៧០ របស់កាកបាទក្រហមកម្ពុជា អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី អញ្ជើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ក្នុងពិធីអបអរខួបទី១៦២ ទិវាពិភពលោកកាកបាទក្រហម និងអឌ្ឍចន្ទក្រហម ៨ ឧសភា ២០២៥ និងខួបលើកទី៧០ឆ្នាំ នៃកាកបាទក្រហមកម្ពុជា នៅសាលាខេត្តកំពង់ចាម អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឃួង ស្រេង និងលោកជំទាវ អញ្ចើញចូលរួមពិធីពិនិត្យ និងព្យាបាលជំងឺជូនដល់ក្មួយៗ កុមារកំព្រា បុគ្គលិកក្នុងមណ្ឌលកុមារកំព្រាមែកឈេី និងមណ្ឌលជួយជនអស់សង្ឃឹម ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត នៅក្នុងខណ្ឌកំបូល អានបន្ត
ទីនេះជាទីតាំងដែលមើលទៅធម្មតា តែការពិតជាទីតាំងដែលពោរពេញដោយ អសន្តិសុខញ៉ាំញីដោយសង្គ្រាម និងគ្រាប់មីន តែបានក្លាយជាតំបន់អភិវឌ្ឍ ក្រោមម្លប់សន្តិភាព ទីនេះ ជាសក្ខីភាពយ៉ាងជាក់ស្តែងបំផុត ដែលយើងកាន់តែយល់ច្បាស់ អំពីគុណតម្លៃនៃពាក្យ អរគុណសន្តិភាព អានបន្ត
ជំនួបលើកកម្ពស់ការយល់ដឹង ស្តីពីជំងឺមិនឆ្លង និងការមានផ្ទៃពោះ រវាងស្រ្តីមានផ្ទៃពោះ-ស្រ្តីមានកូនតូច ៣០នាក់ អ្នកផ្ទុកមេរោគអេដស៍ ៣០នាក់ និងសួរសុខទុក្ខដោយផ្ទាល់តាមខ្នងផ្ទះ ចំនួន៦គ្រួសារ ជាមួយក្រុមការងារ ឥស្សរជនឆ្នើមថ្នាក់ជាតិ អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ចាត់មន្ត្រីចូលរួមរំលែកទុក្ខ និងសួរសុខទុក្ខជនរងគ្រោះ ដោយគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ ស្លាប់៥នាក់ និងរបួស ១១នាក់ នៅខេត្តសៀមរាប អានបន្ត