ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ប៉ាន់ខែម ប៊ុនថន បានមានប្រសាសន៍ថា៖ បន្ទាប់ពីខែវស្សាកន្លងផុតទៅ អាជ្ញាធរក្រុង សង្កាត់នៅនៅក្នុង មូលដ្ឋានក្រុងប៉ោយប៉ែត សម្រុកជួសជុលផ្លូវខូចខាតជូនប្រជាពលរដ្ឋឲ្យប្រើប្រាស់ឡើងវិញ ទាំងផ្លូវបេតុង ផ្លូវគ្រួសថ្មមិច អានបន្ត
ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានក្រុមការងារ គណបក្សចុះមូលដ្នានខណ្ឌច្បសរអំពៅ បានអញ្ចើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំ ក្រុមការងារគណបក្សចុះមូលដ្ឋានរាជធានីភ្នំពេញ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្ដេចវិបុលសេនាភក្ដី សាយ ឈុំ អនុប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា អានបន្ត
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ប៉ាន់ខែម ប៊ុនថន ប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាល ចុះមូលដ្ឋានក្រុងប៉ោយប៉ែត បានអញ្ចើញដឹកនាំប្រជុំជាមួយក្រុមហ៊ុនចាក់បេតុង និងក្រុមហ៊ុនដឹកជញ្ជូនទំនិញក្រុងប៉ោយប៉ែត អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី បានអញ្ជើញចូលរួមកម្មវិធី បើកពិធីបុណ្យសមុទ្រលើកទី១១ ឆ្នាំ២០២៤ ក្រោមប្រធានបទ អបអរបេតិកភណ្ឌ និងចីរភាពនៃតំបន់ឆ្នេរ នៅខេត្តកំពត អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន អញ្ជើញបុណ្យខួបគម្រប់៧ថ្ងៃ និង១០០ថ្ងៃ ឧទ្ទិសកុសលជូនចំពោះវិញ្ញាណក្ខន្ធ ឯកឧត្ដម នាយឧត្ដមសេនីយ៍ ឈិន ច័ន្ទពណ៌ អានបន្ត
ដំណើរទស្សនកិច្ច គណៈប្រតិភូវិនិយោគសហរដ្ឋអាមេរិក នៃក្រុមហ៊ុន ចំនួន ១៦ និងអ្នកតំណាងចំនួន ២២ មកកាន់ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ អានបន្ត
ក្រុមហ៊ុនប្រមាណជាង ៥០ ដែលជាសមាជិកវេទិកាសម្ព័ន្ធឧស្សាកម្មកូរ៉េ (KIAF) បង្ហាញបំណងវិនិយោគ លើវិស័យសក្ដានុពលនៅកម្ពុជា អានបន្ត
រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា លើកទឹកចិត្ត និងជំរុញសកម្មភាពក្នុងការ តភ្ជាប់ពាណិជ្ជកម្ម ធុរកិច្ច និងការវិនិយោគ ក្នុងនោះលទ្ធផលជាក់ស្តែង បានបង្ហាញថាផលិតផល មិនត្រឹមតែជាផលិតផល នៃវិស័យកសិកម្មប៉ុណ្ណោះទេ តែយើងក៏មានផលិតផល សម្រេចសម្រាប់នាំចេញទៅក្រៅប្រទេសផងដែរ។ អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី បានអញ្ជើញចូលរួមពិធីសម្ពោធ ពិព័រណ៍ពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នៅបុរីប៉េងហួត បឹងស្នោ ក្នុងខណ្ឌច្បារអំពៅ អានបន្ត
សិក្ខាសាលាអន្តរជាតិស្តីពី ភាពធន់សហគមន៍ រយៈពេល២ថ្ងៃ នៅទីក្រុងគួយយ៉ាង ខេត្តគួយចូវ សាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន បានបញ្ចប់ដោយទទួលបាន ធាតុចូលសំខាន់ៗ មេរៀននិងបទពិសោធន៍ជាច្រើន ក្នុងការកសាង និងពង្រឹងភាពធន់សហគមន៍ក្នុងបរិបទ នៃការប្រែប្រួលអាកាសធាតុ និងនគរូបនីយកម្ម អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន លើកទឹកចិត្តឱ្យសមាគមនារីកម្ពុជា ដើម្បីសន្តិភាព និងអភិវឌ្ឍន៍ និងសហព័ន្ធស្ត្រីទូទាំងប្រទេសចិន រួមគ្នាលើកកម្ពស់កម្រិតជំនាញ យេនឌ័រ និងពង្រឹងដល់ភាពអង់អាចស្រ្តី អានបន្ត
ការជួញដូរមនុស្ស មិនត្រឹមតែធ្វេីឱ្យប៉ះពាល់ ដល់ជនរងគ្រោះប៉ុណ្ណោះទេ ថែមទាំងធ្វេីឱ្យប៉ះពាល់ ដល់កិត្តិនាមរបស់កម្ពុជា ដូចនេះយើងត្រូវការពារកម្ពុជា ហើយការការពារកម្ពុជា ស្មើនឹងការពាររូបភាព កិត្តិយសកម្ពុជា ក៏ដូចជាការពារពលរដ្ឋកម្ពុជា និងគ្រប់ជាតិសាសន៍នៅកម្ពុជា ដែលជាការការពារ ផលប្រយោជន៍ដល់ជាតិ និងប្រជាជនកម្ពុជា អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី បានអញ្ជើញចូលរួមក្នុងពិធីអបអរសាទរ ទិវាជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំង អំពើជួញដូរមនុស្ស ១២ ធ្នូ លើកទី១៨ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អានបន្ត
គណៈប្រតិភូកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ៤រូប ចូលរួមសិក្ខាសាលាអន្តរជាតិស្តីពី ភាពធន់សហគមន៍ រយៈពេល២ថ្ងៃ នៅសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន អានបន្ត
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ប៉ាន់ខែម ប៊ុនថន ប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាល ចុះមូលដ្ឋានក្រុងប៉ោយប៉ែត បានអញ្ចើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ជាមួយបញ្ជាការឯកភាពក្រុងប៉ោយប៉ែត អំពីវឌ្ឍនភាព និងផែនការកែលំអ សោភ័ណភាព ក្រុងប៉ោយប៉ែត អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី សាយ សំអាល់ អញ្ចើញជាអធិបតីភាពដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ បច្ចេកទេសលើកទី៣៩ នៃគណៈកម្មាធិការអន្តរជាតិ ដើម្បីសម្របសម្រួលកិច្ចគាំពារ និងអភិវឌ្ឍន៍រមណីយដ្ឋាន ប្រវត្តិសាស្រ្តអង្គរ និងសំបូរព្រៃគុក អានបន្ត
ជំនួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងាររវាងឯកឧត្តម រដ្ឋមន្ត្រី ហួត ហាក់ ជាមួយ លោក ហួត គីម ឆា អគ្គកុងស៊ុលកិត្តិយសកម្ពុជាប្រចាំរដ្ឋកាលីហ្វ័រញ៉ា ប្រតិភូសភាពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជារដ្ឋកាលីហ្វ័រញ៉ា និងប្រតិភូធុរជន និងវិនិយោគិនពីរដ្ឋកាលីហ្វ័រញ៉ា អានបន្ត
ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អភិបាលខេត្តតាកែវ បានអញ្ជើញចូលរួមជាកិត្តិយស ការធ្វើបទបង្ហាញស្ដីពី ការងារប្រឆាំងការឆបោក តាមប្រព័ន្ធអនឡាញ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង បានអញ្ចើញដឹកនាំប្រតិភូ ចូលរួមគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធសព ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ឈិន ច័ន្ទពណ៌ នៅក្នុងខណ្ឌទួលគោក រាជធានីភ្នំពេញ អានបន្ត