ឯកឧត្ដមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល រដ្នលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ ផ្ញើសារគោរពជូនពរឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ ក្នុងឱកាសដ៏មង្គលថ្លៃថ្លា នៃថ្ងៃចម្រើនជន្មាយុ អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ចើញចូលរួមជាអធិបតី ក្នុងពិធីបាឋកថា ស្ដីពីព្រះរាជអាជ្ញា និងមន្ត្រីនគរបាលយុត្តិធម៌ នៅស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តកំពង់ចាម អានបន្ត
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានអនុញ្ញាតឲ្យឯកឧត្តម Lloyd Austin រដ្ឋមន្ត្រីការពារជាតិសហរដ្ឋអាមេរិក ចូលជួបសម្ដែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅវិមានសន្តិភាព អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី សាយ សំអាល់ អញ្ចើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំជីវភាព ថ្នាក់ដឹកនាំក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ នៅទីស្ដីការក្រសួង អានបន្ត
សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន បានទទួលជួបពិភាក្សាការងារ ជាមួយ ឯកឧត្តម Lloyd Austin រដ្ឋមន្ត្រីការពារជាតិសហរដ្ឋអាមេរិក អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ហែម សុវត្ថិ អគ្គស្នងការរងនគរបាលជាតិ បានអនុញ្ញាតឱ្យលោកស្រី Rachel Ball នាយនគរបាលជាន់ខ្ពស់ នៃនគរបាលសហព័ន្ធអូស្រ្តាលី ចូលជួបសម្ដែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ អានបន្ត
សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន របស់មន្ទីរប្រឆាំងគ្រឿងញៀន ស្តីពីករណី ជនអនាមិកបង្កើត គណនីហ្វេសប៊ុកក្លែងក្លាយឈ្មោះ Chean Dorn ផ្សព្វផ្សាយព័ត៌មានមិនពិត ជុំវិញការបង្ក្រាបគ្រឿងញៀន នៅ ថាំងហ៊ួយ ក្លិប អានបន្ត
រដ្ឋមន្ត្រីការពារជាតិអាមេរិក លោក ឡយ អូស្ទីន (Lloyd Austin) ធ្វើដំណើរមកដល់កម្ពុជាហើយ ដើម្បីបំពេញទស្សនកិច្ចមួយថ្ងៃ អានបន្ត
មន្ទីរប្រឆាំងគ្រឿងញៀន បង្រ្កាបករណីកែច្នៃ រក្សាទុក ដឹកជញ្ជូន និងជួញដូរគ្រឿងញៀន ឃាត់ខ្លួនជនល្មើស ៤នាក់ រឹបអូសថ្នាំញៀនជាង ១៦គីឡូក្រាម និងសារធាតុគីមីផ្សំជិត ៧០០គីឡូក្រាម អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង បានអញ្ចើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំ ពិភាក្សាការងារ ត្រៀមរៀបចំពិធី លំលឹកខួបលើកទី៤៧ ទិវាចង់ចាំដំណើរឆ្ពោះ ទៅការផ្តួលរំលំ របបប្រល័យពូជសាសន៍ ប៉ុល ពត អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី អញ្ជើញអមដំណើរសម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ចើញដង្ហែ និងថ្វាយព្រះភ្លើង ព្រះបរមសព សម្តេចព្រះអគ្គមហាសង្ឃរាជាធិបតី កិត្តិឧទ្ទេសបណ្ឌិត ទេព វង្ស អានបន្ត
ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស បានអញ្ជើញចូលរួមព្រះរាជពិធីថ្វាយ ព្រះភ្លើងព្រះបរមសព សម្ដេចព្រះអគ្គមហាសង្ឃរាជាធិបតីកិត្តិឧទ្ទេសបណ្ឌិត ទេព វង្ស នៅទីព្រះមេរុ មុខវត្តបទុមវតីរាជវរារាម ក្នុងខណ្ឌដូនពេញ អានបន្ត
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ចើញចូលរួមពិធីដង្ហែ និងថ្វាយព្រះភ្លើងព្រះបរមសព សម្តេចព្រះអគ្គមហាសង្ឃរាជាធិបតី កិត្តិឧទ្ទេសបណ្ឌិត ទេព វង្ស នៅទីព្រះមេរុ មុខវត្តបទុមវតីរាជវរារាម អានបន្ត
លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុន ម៉ាណែត ជំរុញទឹកចិត្តប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់ ឱ្យចូលរួមចលនា ខ្មែរជួយខ្មែរ និងខ្មែរគាំទ្រកសិផលខ្មែរ អានបន្ត
លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុន ម៉ាណែត អំពាវនាវដល់ សប្បុរសជនទាំងអស់ ឱ្យបន្តចូលរួមគាំទ្រ និងបរិច្ចាគ ១ម៉ឺនរៀល ១ម៉ឺននាក់ រហូតដល់ថ្ងៃបិទយុទ្ធនាការនេះ អានបន្ត
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុនី បានចាត់ក្រុមគ្រូពេទ្យជំនាញ ជួយព្យាបាលជំងឺ រលាកសួតធ្ងន់ធ្ងរ របស់តារាកំប្លែង នាយឆាង អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ជើញចូលរួមពិធីខួប អនុស្សាវរីយ៍លើកទី៧៥ ទិវាកុមារអន្តរជាតិ ១មិថុនា ឆ្នាំ២០២៤ នៅសាលាសន្និសីទខេត្តកំពង់ចាម អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង បានអញ្ចើញចូលរួមក្នុងពិធី សំណេះសំណាលជាមួយសិល្បករ សិល្បការិនី នៃសមាគមសិល្បករខ្មែរ ក្រោមប្រធានបទ អ្នកស្នងមរតក និងពិសាអាហារសាមគ្គី អានបន្ត
ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ជើញជាអធិបតីភាព ក្នុងពិធីខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៧៥ ទិវាកុមារអន្តរជាតិ ១មិថុនា ឆ្នាំ ២០២៤ នៅសាលាសន្និសីទសាលាខេត្ត អានបន្ត
អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ប្រធានសភាពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា បានទទួលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារជាមួយ ឯកឧត្តម ប៉ាប្លូ កាង (Pablo Kang) ភារធារីទូតអូស្ត្រាលី ប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា អានបន្ត