ឯកឧត្ដម សន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល សមាជិកគណៈកម្មធិកកណ្ដាលគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា បានអញ្ចើញចូលរួមពិធីបិទ យុទ្ធនាការឃោសនា បោះឆ្នោតជ្រើសតាំង សមាជិកព្រឹទ្ធសភា នីតិកាលទី៥ នៃភូមិភាគទី៤ ស្ថិតនៅក្រុងបាត់ដំបង អានបន្ត
ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានក្រុមការងារគណបក្ស ចុះមូលដ្ឋានខណ្ឌច្បារអំពៅ បានអញ្ចើញជាអធិបតី អបអរសាទរពិធី ហែក្បួនបិទ យុទ្ធនាការឃោសនា បោះឆ្នោតជ្រើសតាំង សមាជិកព្រឹទ្ធសភា នីតិកាលទី៥ ឆ្នាំ២០២៤ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្ដមសេនីយ៍ឯក ហួត ឈាងអន បានអញ្ចើញជាអធិបតី ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ត្រួតពិនិត្យការងារផ្ទៃក្នុង ប្រចាំខែកុម្ភៈ និងផ្សព្វផ្សាយបទបញ្ជា របស់រាជរដ្ឋាភិបាល ស្តីពីការ ប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន អានបន្ត
ថវិកាចំនួន ២០,០០០ដុល្លារ ត្រូវបាន ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង ចាត់ចែងប្រគល់ជូនដល់ ឧត្តមសេនីយ៍ត្រី គង់ គីនី ដែលសម្រាកព្យាបាលជំងឺ នៅមន្ទីរពេទ្យជាបន្តបន្ទាប់ អានបន្ត
លោកជំទាវ ម៉ាណ ណាវី បេក្ខជនព្រឹទ្ធសភា នីតិកាលទី៥ និងជាអនុប្រធានក្រុមការងារ គណបក្សចុះជួយមូលដ្ឋាខណ្ឌឫស្សីកែវ បានអញ្ជើញចូលរួមពិធី បិទយុទ្ធនាការ ឃោសនាបោះឆ្នោត ជ្រេីសតាំង សមាជិកព្រឹទ្ធសភា នីតិកាលទី៥ ឆ្នាំ២០២៤ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក សុខ វាសនា អគ្គនាយកអន្តោប្រវេសន៍ អញ្ជេីញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំឆ្លង និងប្រមូលធាតុចូលបន្ថែម លេីសេចក្ដី ព្រាងផែនការ យុទ្ធសាស្រ្តរយៈពេល៥ឆ្នាំ របស់អគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ឌី វិជ្ជា អគ្គស្នងការរងនគរបាលជាតិ បានអញ្ជើញចូលរួម ក្នុងកិច្ចប្រជុំពិភាក្សា ស្តីពីការ ពង្រឹងការគ្រប់គ្រង ល្បែងផ្សងសំណាង នៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី សាយ សំអាល់ អញ្ចើញជំនួបជាមួយ ឯកឧត្តម TANAKA Akihiko ប្រធាន JICA នៅទីក្រុងតូក្យូ អានបន្ត
ពិធីចុះហត្ថលេខា លើអនុស្សរណៈ នៃកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ លើវិស័យសំណង់ សុរិយោដីភូមិសាស្រ្ត លំនៅឋាន រៀបចំដែនដី និងនគរូបនីយកម្ម និងការតាក់តែងច្បាប់ អានបន្ត
ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ជើញចូលរួមពិធី ប្រកាស ជ័យលាភី អង្គភាពផ្ដល់ សេវាសាធារណ:គំរូ ក្នុងវិស័យអប់រំ និងវិស័យសុខាភិបាល ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី បានអនុញ្ញាតឱ្យ ឯកអគ្គរដ្ឋទូតអូស្រ្តាលី ប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ចូលជួប សម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្រ្តី អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី បានអនុញ្ញាតឱ្យ ឯកអគ្គរដ្ឋទូតសាធារណរដ្ឋ ប្រជាធិបតេយ្យទីម័រឡេស្ត ប្រចាំកម្ពុជា ចូលជួប សម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្រ្តី អានបន្ត
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ជើញជាអធិបតីដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ប្រកាសជ័យ លាភីអង្គភាពផ្ដល់ សេវាសាធារណៈគំរូ ក្នុងវិស័យអប់រំ និងសុខាភិបាលឆ្នាំ២០២៣ និងប្រកាស ដាក់ឱ្យអនុវត្តសម្រាប់ឆ្នាំ២០២៤ អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ជូ សារុន មេបញ្ជាការ កងរាជអាវុធហត្ថ បានកាត់សំលៀកបំពាក់ ឯកសណ្ឋានប្រតិបត្តិការ ចំនួន ៤២កំផ្លេ ចែកជូនកងអនុសេនាធំចល័ត នៃបញ្ជាការដ្ឋាន កងរាជអាវុធហត្ថខេត្តកំពង់ស្ពឺ អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ជូ សារុន មេបញ្ជាការកងរាជអាវុធហត្ថខេត្តកំពង់ស្ពឺ បានអញ្ចើញជាអធិបតី ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំផ្សព្វផ្សាយ ការងារស្វ័យបច្ចុប្បន្នភាពចំនួនទ័ពកូន និងយុទ្ធោបករណ៍កងរាជអាវុធហត្ថ អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីត្រី ជូ សារុន មេបញ្ជាការ កងរាជអាវុធហត្ថខេត្តកំពង់ស្ពឺ បានអញ្ជើញជាអធិបតី ក្នុងពិធីបំពាក់ឋានន្តរសក្តិជូនយោធិន នៃកងរាជអាវុធហត្ថខេត្តកំពង់ស្ពឺ អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី អញ្ជើញចូលរួមពិធីសម្ពោធ ដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ ជាផ្លូវការអគារ តេជោសែន និងពិធីបិទសន្និបាត បូកសរុបលទ្ធផលការងារឆ្នាំ២០២៣ និងលើកទិសដៅឆ្នាំ២០២៤ របស់ក្រសួងឧស្សាហកម្ម វិទ្យាសាស្រ្ត បច្ចេកវិទ្យា និងនវានុវត្តន៍ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អានបន្ត
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ចើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងពិធីសម្ពោធ ដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ ជាផ្លូវការ អគារតេជោសែន និងបិទសន្និបាត បូកសរុបលទ្ធផលការងារឆ្នាំ២០២៣ និងលើកទិសដៅឆ្នាំ២០២៤ របស់ក្រសួងឧស្សាហកម្ម វិទ្យាសាស្រ្ត បច្ចេកវិទ្យា និងនវានុវត្តន៍ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី សាយ សំអាល់ បានអញ្ជើញជាអធិបតី ក្នុងពិធីចុះហត្ថលេខា លើអនុស្សរណៈ នៃកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ ស្តីពីការ បន្តសុពលភាព ជាទីប្រឹក្សាច្បាប់ រវាងក្រសួង និងសហព័ន្ធសមាគមអ្នកច្បាប់ជប៉ុន (JFSSLA) នៅក្នុងទីក្រុងតូក្យូ អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានអញ្ជើញចូលរួម ពិធីបិទសន្និបាត បូកសរុបការងារឆ្នាំ២០២៣ និងលើកទិសដៅការងារឆ្នាំ២០២៤ របស់ក្រសួងឧស្សាហកម្ម វិទ្យាសាស្រ្ត បច្ចេកវិទ្យា និងនវានុវត្តន៍ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អានបន្ត