លោក ស៊ីម គង់ អភិបាលស្រុកជើងព្រៃ បានដឹកនាំក្រុមការងារ នាំយកថវិកាបេឡាមរណ:សង្គ្រោះ ដែលមានសម្ដេចតេជោ ជាប្រធានសមាគមអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជា ប្រគល់ជូនគ្រួសារសពអតីតយុទ្ធជន ចំនួន០១គ្រួសារ នៅក្នុងស្រុកជើងព្រៃ អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែនសំអន៖ ណែនាំក្រុមការងារ និងមន្ត្រីបក្សត្រូវគ្រប់គ្រង និងពង្រីកសមាជិកថ្មី ដើម្បីច្បាមយកប្រៀបខ្លាំង ប្រៀបឈ្នះផ្តល់ឱកាស ជូនគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា បន្តដឹកនាំនិងធ្វើការអភិវឌ្ឍន៏ជាតិ អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន បានណែនាំដល់សិស្សនិស្សិត នៃវិទ្យាស្ថានជាតិពហុបច្ចេកទេស តេជោសែន ក្រុងតាខ្មៅ ដែលទទួលបានការអប់រំ បណ្តុះបណ្តាលបច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ ត្រូវ រៀនឱ្យចប់ ឱ្យចេះ ឱ្យមានការងារ ដើម្បីឱ្យមានជំនាញមួយច្បាស់លាស់ ស្រួលរកការងារធ្វើ និងជាស្ពានអនាគតឆ្ពោះទៅកាន់ ជីវភាពកាន់តែល្អប្រសើរ អានបន្ត
កម្ពុជាជ្រើសរើសយកច្បាប់អន្តរជាតិ និង សន្តិភាព ថ្ងៃទី១៥ មិថុនា ឆ្នាំ២០២៥ រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាបានបញ្ជូនលិខិតជាផ្លូវការ ទៅកាន់តុលាការយុត្តិធម៌អន្តរជាតិ (ICJ) ដើម្បីជួយស្វែងរកដំណោះស្រាយ ពាក់ព័ន្ធទៅនឹងបញ្ហាវិវាទព្រំដែន នៅតំបន់ប្រាសាទតាមាន់ធំ ប្រាសាទតាមាន់តូច ប្រាសាទតាក្របី និងតំបន់មុំបី អានបន្ត
សម្ដេចធិបតីនាយករដ្នមន្ត្រី៖ ក្នុងករណីមានការវិលត្រឡប់ ក្នុងទ្រង់ទ្រាយធំ របស់បងប្អូនពលករខ្មែរយើងពីប្រទេសថៃ រាជរដ្ឋាភិបាលបានត្រៀមលក្ខណៈរួចជាស្រេច ក្នុងការសម្របសម្រួលដោះស្រាយ អានបន្ត
ឯកឧត្តម មែ ស៊ីថន បាននាំយកសារលែកទុក្ខ និងថវិកា របស់សម្ដេចនាយករដ្ឋមន្ដ្រី ចូលរួមបុណ្យសពលោកវរសេនីយ៍ត្រី សួន សំអឿន ដែលជួបគ្រោះថ្នាក់ ក្នុងពេលបំពេញបេសកកម្មការពារព្រំដែន អានបន្ត
ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អភិបាលខេត្តតាកែវ អញ្ជើញជួបសំណេះសំណាល ជាមួយបងប្អូន ប្រជាពលរដ្ឋ ដែលបានអញ្ជើញមក ពិនិត្យ ព្យាបាល វាស់ភ្នែក ចែកថ្នាំ និងចែកជូនវ៉ែនតា ដោយឥតគិតថ្លៃ នៅឧទ្យានសួនសត្វ ព្រៃការពារ និងសួនភូតគាម ភ្នំតាម៉ៅ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី សាយ សំអាល់ អញ្ចើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាលើសេចក្តីណែនាំ ស្ដីពីធ្លាគម្លាតនគរូបនីយកម្ម និងការផ្ដល់លិខិតអនុញ្ញាតសាងសង់ សមត្ថកិច្ចរបស់រដ្ឋបាលរាជធានីខេត្ត ក្រុង ស្រុក ខណ្ឌ អានបន្ត
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ជា វ៉ាន់ដេត និង ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អញ្ជើញចូលរួមពិធីសំណេះសំណាលជាមួយសិស្សានុសិស្ស ដែលប្រឡងជាប់សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ឆ្នាំសិក្សា ២០២៣-២០២៤ ជាប់និទ្ទេស A ចំនួន ១៣៩នាក់ នៅទូទាំងខេត្តតាកែវ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ហុង វិណុល មេបញ្ជាការរងកងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស អញ្ចើញជាអធិបតីដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ត្រួតពិនិត្យក្រុមការងារបច្ចេកទេស នៅបញ្ជាការដ្ឋានកងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អញ្ចើញចូលរួមពិធីប្រកាសកែសម្រួល និងបំពេញបន្ថែមសមាសភាព គណៈកម្មការសាខាសមាគមនារីកម្ពុជា ដើម្បីសន្តិភាព និងអភិវឌ្ឍន៍ខេត្តកណ្តាល ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន អានបន្ត
ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ អភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង អញ្ជើញចូលរួមពិធីសំណេះសំណាល និងបំពាក់កន្សែងដល់យុវជនកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ចំនួន១០០នាក់ នៃវិទ្យាល័យទាំង៤ ក្នុងស្រុករលាប្អៀរ ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន អញ្ជើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងពិធីប្រកាសកែសម្រួល និងបំពេញបន្ថែមសមាសភាពគណៈកម្មការសាខាសមាគមនារីកម្ពុជា ដើម្បីសន្តិភាព និងអភិវឌ្ឍន៍ខេត្តកណ្តាល អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំសហព្រំប្រទល់ ប្រចាំឆ្នាំ២០២៤ ដើម្បីពង្រឹងវិធានការ បង្ក្រាប និងទប់ស្កាត់ បទល្មើសគ្រប់ប្រភេទក្នុងភូមិសាស្ត្រ អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្ត និងជាប្រធានគណៈអចិន្ត្រៃយ៍គណៈកម្មាធិការ ស.ស.យ.ក. ខេត្តកណ្តាល អញ្ចើញជាអធិបតីភាពដឹកកិច្ចប្រជុំ គណៈអចិន្ត្រៃយ៍គណៈកម្មាធិការ សហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា ខេត្តកណ្តាល អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជួន ណារិន្ទ និងលោកជំទាវ បានបន្តដឹកនាំប្រតិភូអញ្ជើញអុជធូបបួងសួង សុំសេចក្តីសុខសេចក្តីចម្រើនពីបារមី ថែរក្សាប្រាសាទព្រះវិហារ ឲ្យជួយថែរក្សាបីបាច់ប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរ ក៏ដូចជាកងកម្លាំងជួរមុខ ដែលកំពុងបំពេញភារកិច្ចការពារ បូរណភាពទឹកដីកម្ពុជា ឲ្យឈ្នះអស់មារសត្រូវ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជួន ណារិន្ទ និងលោកជំទាវ បានដឹកនាំប្រតិភូស្នងការដ្ឋាននគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ អញ្ជើញចុះជួបសំណេះសំណាលសាកសួរសុខទុក្ខ និងប្រគល់អំណោយ ជូនដល់កងកម្លាំងនគរបាលជាតិ និងកងទព័ជួរមុខ ដែលកំពុងឈរជើងការពារ ដែនអធិបតេយ្យភាពជាតិ ព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ ក្នុងខេត្តព្រះវិហារ អានបន្ត
ឯកឧត្ដម ឃួង ស្រេង អភិបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានទទួលជួបសម្ដែងការគួរសម និងពិក្សាការងារជាមួយឯកឧត្ដម Kim Yung rok អភិបាលខេត្ត Jeollanam-do នៃសាធារណរដ្ឋកូរ៉េ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឃួង ស្រេង អភិបាលរាជធានីភ្នំពេញ អញ្ចើញជាអធិបតីភាពដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ស្ដីពីការត្រៀមរៀបចំពិធី សម្ពោធដាក់ឱ្យប្រេីប្រាស់ ជាផ្លូវការគម្រោងផ្លូវថ្មើរជើងរាជធានីភ្នំពេញ អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី អញ្ជើញចុះប្រគល់ផ្ទះ ចំនួន០១ខ្នង ជូនអតីតយុទ្ធជនមួយគ្រួសារ ដែលជាអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់សម្ដេចតេជោ និងសម្ដេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ព្រមទាំងបន្ដចុះសួរសុខទុក្ខអតីតយុទ្ធជន ដែលកំពុងមានជំងឺប្រចាំ ចំនួន០៦គ្រួសារ អានបន្ត