លោកជំទាវ ម៉ែន នារីសោភ័គ បានអញ្ចើញជាអធិបតី ក្នុងពិធីប្រកាស តែងតាំង លោកជំទាវ អាំង សុជាតា ខូយរីដា ជាអនុប្រធាន កិត្តិយសសាខា និងជាប្រធានក្រុមការងារ ឥស្សរជនឆ្នើមថ្នាក់ជាតិ នៃសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា​ ខេត្តពោធិ៍សាត់
Wed,01 November 2023 (Time 01:15 PM)
លោកជំទាវ ម៉ែន នារីសោភ័គ បានអញ្ចើញជាអធិបតីក្នុងពិធីប្រកាសតែងតាំង លោកជំទាវ អាំង សុជាតា ខូយរីដា ជាអនុប្រធានកិត្តិយសសាខា និងជាប្រធានក្រុមការងារឥស្សរជនឆ្នើមថ្នាក់ជាតិ នៃសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា​ ខេត្តពោធិ៍សាត់
នៅថ្ងៃទី ១ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៣នេះ កាកបាទក្រហមកម្ពុជា កាកបាទក្រហមកម្ពុជា ដែលមាន សម្តេចព្រះមហាក្សត្រី នរោត្តម មុនិនាថ សីហនុ ព្រះវររាជមាតាជាតិខ្មែរ​ ជាព្រះប្រធានកិត្តិយស និងសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ជាប្រធាន និងជាឥស្សរជនឆ្នើមថ្នាក់ជាតិ នៃវេទិកាភាពជាអ្នកដឹកនាំតំបន់អាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិក ឆ្លេីយតបមេរោគអេដស៍​ ជំងឺអេដស៍​ និងការអភិវឌ្ឍនៅកម្ពុជា​ និងជាឥស្សរជនឆ្នើមថ្នាក់ជាតិនៃផែនការសកម្មភាពរួមអគ្គលេខាធិការ អង្គការសហប្រជាជាតិ​ ដើម្បីសុខភាពស្ត្រី និងកុមារ បានរៀបចំពិធីប្រកាសតែងតាំង លោកជំទាវ អាំង សុជាតា ខូយរីដា ជាអនុប្រធានកិត្តិយសសាខា និងជាប្រធានក្រុមការងារឥស្សរជនឆ្នើមថ្នាក់ជាតិ នៃសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា​ ខេត្តពោធិ៍សាត់ អាណត្តិទី៥។
ពិធីនេះបានប្រព្រឹត្តទៅនៅសាលាខេត្តពោធិ៍សាត់​ ក្រោមអធិបតីភាព​ លោកជំទាវ ម៉ែន នារីសោភ័គ អគ្គលេខាធិការរងទី១ កាកបាទក្រហមកម្ពុជា​ និងជាអនុប្រធានអចិន្ត្រៃយ៍ក្រុមការងារឥស្សរជនឆ្នេីមថ្នាក់ជាតិ​,​ ឯកឧត្តម​ ខូយ​ រីដា​ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្ត​ពោធិ៍សាត់​ និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការ​សាខា​កាកបាទក្រហមកម្ពុជា​ ខេត្តពោធិ៍សាត់​ និង​ឯកឧត្តម​ ម៉ក់​ រ៉ា​ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត​ និងជាអនុប្រធានកិត្តិយស​ សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា​ ខេត្តពោធិ៍សាត់​ ព្រមទាំងមានការអញ្ជេីញចូលរួមពីឯកឧត្តម លោកជំទាវ លោក លោកស្រី នាងកញ្ញា អភិបាលរងខេត្ត, ថ្នាក់ដឹកនាំមន្ទីរជុំវិញខេត្ត, សមាជិក សមាជិកា គណៈកម្មាធិការសាខា, អនុសាខា,​ ភ្ញៀវកិត្តិយសជាតិ, អ្នកស្ម័គ្រចិត្ត និងយុវជន កាកបាទក្រហមកម្ពុជា សរុបប្រមាណ​ ១២០នាក់។
ក្នុងឱកាសនោះ​ លោកជំទាវ​ អាំង​ សុជាតា​ ខូយរីដា​ ប្រធានក្រុមការងារឥស្សរជនឆ្នើមថ្នាក់ជាតិ នៃសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា​ ខេត្តពោធិ៍សាត់ បានប្ដេជ្ញាចិត្តថា៖
១. ខិតខំឲ្យអស់ពីកម្លាំងកាយចិត្ត ប្រាជ្ញា ស្មារតី ចែករំលែកពេលវេលា ដោយឆន្ទៈ គោរពគោលការណ៍គ្រឹះទាំង៧ប្រការ របស់ចលនាកាកបាទក្រហម អឌ្ឍចន្ទក្រហម សំដៅបម្រើឧត្ដមប្រយោជន៍មនុស្សជាតិ រួមចំណែកឲ្យសម្រេចបានតាមទស្សនវិស័យរបស់ កាកបាទក្រហមកម្ពុជា ដោយឈរលើស្មារតីទទួលខុសត្រូវខ្ពស់។
២. ប្ដេជ្ញាអនុវត្តតាមអនុសាសន៍​ និងសារគន្លឹះរបស់ សម្ដេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន​ ប្រធានកាកបាទក្រហមកម្ពុជា​ និងជាឥស្សរជនឆ្នើមថ្នាក់ជាតិ តែម្នាក់គត់នៅកម្ពុជា។