អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ប្រធានសភាពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា បានដឹកនាំ សហប្រធាន នៃក្រុមការងារ ផ្នែកឯកជនទាំង ១៤ វេទិការាជរដ្ឋាភិបាល-ផ្នែកឯកជន (G-PSF) ដើម្បីជួបពិភាក្សា ជាមួយ ប្រទេសអូស្ត្រាលី តាមរយៈកម្មវិធី ភាពជាដៃគូ កម្ពុជា-អូស្ត្រាលី
Sat,04 November 2023 (Time 03:28 PM)
កិច្ចប្រជុំ សហប្រតិបត្តិការគាំទ្រ រវាងសភាពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា និង CAPRED អូស្ត្រាលី ប្រចាំកម្ពុជា ចំពោះយន្តការដ្ឋាភិបាល ផ្នែកឯកជន នៃសភាពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា Meeting on cooperation support between Cambodia Chamber of commerce (CCC) on the Government-Private Sector Forum (G-PSF).
នៅរសៀលថ្ងៃទី០២ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៣ នៅសភាពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ប្រធានសភាពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា និងជាប្រធានសម្របសម្រួលក្រុមការងារទាំង១៤ ផ្នែកឯកជន នៃវេទិការាជរដ្ឋាភិបាល-ផ្នែកឯកជន បានដឹកនាំសហប្រធាននៃក្រុមការងារផ្នែកឯកជនទាំង ១៤ វេទិការាជរដ្ឋាភិបាល-ផ្នែកឯកជន (G-PSF) ដើម្បីជួបពិភាក្សាជាមួយប្រទេសអូស្ត្រាលី តាមរយៈកម្មវិធីភាពជាដៃគូ កម្ពុជា-អូស្ត្រាលី សម្រាប់ការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចប្រកបដោយភាពធន់ (CAPRED)។
គោលបំណងនៃកិច្ចប្រជុំនេះ គឺដើម្បីពិភាក្សាលើ «កិច្ចសហប្រតិបត្តិការរវាង កម្មវិធី CAPRED និងសភាពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា ក្នុងការផ្តល់ការគាំទ្រដល់ G-PSF ដែលជាស្ថាប័នកំពូល សម្រាប់កិច្ចសន្ទនា រវាងរាជរដ្ឋាភិបាល និងវិស័យឯកជន នៅកម្ពុជា»។
CAPRED នឹងផ្តល់ការគាំទ្រ ផ្នែកបច្ចេកទេសដល់ សភាពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា ដើម្បីកែលម្អវេទិកា G-PSF ទាំងលើការអនុវត្ត, គុណភាព និងដោយមានការចូលរួមពីភាគីទាំងអស់ ដើម្បីពង្រីកបន្ថែមការចូលរួមសមត្ថភាព និងសក្តានុពលរបស់វិស័យឯកជន ព្រមទាំងកិច្ចសហការយ៉ាងជិតស្និទ្ធជាមួយរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាក្នុងក្រុមការងារទាំងអស់ ដើម្បីដោះស្រាយបញ្ហាប្រឈមរបស់វិស័យឯកជន។ ការគាំទ្ររបស់ CAPRED ផ្តោតលើការជំរុញ ឱ្យភាគីពាក់ព័ន្ធទាំងអស់ចូលរួមយ៉ាងសកម្ម ដើម្បីសម្រេចបានលទ្ធផលទាំងនេះ៕