អនុសាខាកាកបាទក្រហមស្រុកកងមាស ប្រជាពលរដ្ឋ រងផងប៉ះពាក់ដោយសារខ្យល់កន្រ្តាក់ ទទួលអំណោយមនុស្សធម៌ពីអនុសាខាស្រុក ចំនួន ១គ្រួសារ ================ស្រុកកងមាស៖នៅថ្ងៃសុក្រទី៣ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៣ លោក ភោគ សាវុធ អភិបាលស្រុក និងជាប្រធានគណ:កម្មាធិការអនុសាខាកាកបាទក្រហមស្រុកកងមាស រួមជាមួយ មន្រ្តីប្រតិបត្តិ អនុសាខាស្រុក និងក្រុមកាកបាទក្រហមឃុំរាយប៉ាយ បានចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយ មនុស្សធម៌របស់អនុសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាស្រុកចែកជូនដល់គ្រួសាររងផលប៉ះពាល់ដោយខ្យល់កន្រ្តាក់បណ្តាលអោយរបើកដំបូលស័ង្គសី កាលពីយប់ថ្ងៃ០១ខែវិច្ឆិកាឆ្នាំ២០២៣ ផ្ទះរបស់ឈ្មោះ ថយ រដ្ឋា ភេទប្រុស អាយុ ២៧ឆ្នាំ បន្ទុក ៣នាក់ ស្រី២នាក់ រស់នៅភូមិកន្លែងរុន ឃុំរាយប៉ាយ ។ក្នុងឱកាសនោះលោកអភិបាលបានពាំនាំនូវការផ្តាំផ្ញើ សួសុខទុក្ខពីសំណាក់ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា ប្រធានគណៈកម្មាធិការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តកំពង់ចាម ជាពិសេសពីសំណាក់សម្តេចកិតិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ប្រធានសមាគមជាតិកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ដែលជានិច្ចកាល សម្តេចលោកតែងតែគិតគូសុខទុក្ខ ពិសេសជនរងគ្រោះ និងជនងាយរងគ្រោះ ដោយមិនរើសអើង ហើយតែងបានចាត់តំណាងឲ្យចុះមូលដ្ឋាននាំយកជំនួយនុស្សធម៌ជូនបានទាន់ពេលវេលា ។ 🫱 អំណោយដែលបានផ្តល់ជូនរួមមាន:- អង្ករ ២៥គ.ក្រ ។- មី ១កេះ- ទឹកត្រី១យួរ- ទឹកសុីអុីវ១យួរ- ត្រីខ ១យួរ- សំភារ:ផ្ទះបាយ១សំរាប់ និងថវិកាចំនួន៥០.០០០រៀល ។