ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ឥត សារ៉ាត់ បានអញ្ចើញចុះពិនិត្យមើល ការសាកល្បង ផែនឈរ ចុងក្រោយ របស់កងកម្លាំង ប្រដាប់អាវុធ មហាជន សម្រាប់ប្រារព្ធពិធីខួបលើកទី ២៥ នៃការបញ្ចប់ សង្គ្រាមស៊ីវិលនៅកម្ពុជា នៅវិមានឈ្នះឈ្នះ
Thu,28 December 2023 (Time 09:09 AM)
នៅថៃ្ងពុធ ១៥កើត ខែមិគសិរ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស.២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៧ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៣ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ឥត សារ៉ាត់ អគ្គមេបញ្ជាការរង នាយសេនាធិការចម្រុះ នៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ និងជាអនុប្រធានប្រចាំការ នៃគណៈកម្មការអន្តរក្រសួង ដើម្បីរៀបចំប្រារព្ធខួបលើកទី ២៥ នៃការបញ្ចប់សង្គ្រាមស៊ីវិលនៅកម្ពុជា និងការអនុវត្តប្រកបដោយជោគជ័យនយោបាយឈ្នះ ឈ្នះ និងខួប ៥ ឆ្នាំ នៃការកសាងវិមានឈ្នះ ឈ្នះ ឆ្នាំ ២០២៣ អមដំណើដោយ ឯកឧត្តម រ៉ាត់ តារារ័ត្ន រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងការពារជាតិ រួមជាមួយ ឯកឧត្តម អស់លោក តំណាងមកពីសាមីក្រសួង ស្ថាប័ន្តពាក់ព័ន្ធ និងនាយទាហាន នាយនគរបាលជាន់ខ្ពស់ ក្នុងក្រសួងការពារជាតិ ក្រសួងមហាផ្ទៃ ។
បានអញ្ចើញដឹកនាំក្រុមការងារអន្តរក្រសួង ចុះពិនិត្យមើលការសាកល្បងផែនឈរចុងក្រោយ របស់កងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធ មហាជន សម្រាប់ប្រារព្ធពិធីខួបលើកទី ២៥ នៃការបញ្ចប់សង្គ្រាមស៊ីវិលនៅកម្ពុជា និងការអនុវត្តប្រកបដោយជោគជ័យ នយោបាយឈ្នះឈ្នះ នៅឯវិមានឈ្នះ ឈ្នះ ស្ថិតក្នុងតំបន់អភិវឌ្ឍឧកញ៉ា លី យ៉ុងផាត់ ក្នុងទឹកដីសង្កាត់ព្រែកឫស្សី ខណ្ឌជ្រោយចង្វារ រាជធានីភ្នំពេញ ។