កក្រក៖ សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ខេត្តព្រះសីហនុ បានរៀបចំសន្និបាត អាណត្តិទី៦ ក្រោមធិបតីភាពលោកជំទាវ ពុំ ចន្ទីនី អគ្គលេខាធិការកាកបាទក្រហមកម្ពុជា អ្នកឧកញ៉ា ឡាវ កាង អនុប្រធានកិត្តិយសសាខា ឯកឧត្តម វង្ស ផាណាត ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត ប្រធានស្ដីទីគណៈកម្មាធិការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ខេត្តព្រះសីហនុ និងឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ អនុប្រធានអចិន្ត្រៃយ៍សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ខេត្តព្រះសីហនុ ព្រមទាំងមានការអញ្ជើញចូលរួមពី សមាជិក-សមាជិកាពេញសិទ្ធិ រួមមាន សមាជិក សមាជិកា គណៈកម្មាធិការសាខា អាណត្តិទី៥ សមាសភាពគណៈកម្មាធិការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ខេត្តព្រះសីហនុ អាណត្តិទី៦ មន្ត្រីនៅតាមន្ទីរអង្គភាពជុំវិញខេត្ត មន្ត្រីអនុសាខា ទាំង៥ក្រុង-ស្រុក និងមានមន្ត្រីបច្ចេកទេសទីស្នាក់ការកណ្តាល ក្រុមប្រតិបត្តិសាខា យុវជន និងអ្នកស្ម័គ្រចិត្តកាកបាទក្រហមកម្ពុជា សរុបចំនួន ៣២០នាក់។ កម្មវិធីនេះ ប្រព្រឹត្តទៅនៅសាលប្រជុំសណ្ឋាគារសុខា ខេត្តព្រះសីហនុ នៅព្រឹកថ្ងៃពុធ ទី១៣ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤។ដំណើរការសន្និបាតសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ខេត្តព្រះសីហនុ អាណត្តិទី៦ បានបោះឆ្នោតអនុម័តគាំទ្រគណៈកម្មាធិការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ខេត្តព្រះសីហនុ អាណត្តិទី៦ ចំនួន១៥នាក់រួមមាន៖១-ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេង ជាប្រធានគណៈកម្មាធិការ២-ឯកឧត្តម ឈូ គឹមឈន់ ជាអនុប្រធានអចិន្រ្តៃយ៍៣-លោក សាមុត សុធារិទ្ធ ជាអនុប្រធាន៤-លោក ម៉ាក សំណាង ជាអនុប្រធាន៥-លោកជំទាវ ប្រាក់ ច័ន្ទសុខា ជាហេរញ្ញិ៦-លោក សែជូ សិទ្ធិជោតិ ជាលេខាធិការ៧-លោក យ៉ូវ ខេមរា ជាសមាជិក៨-លោក សរ កក្កដា ជាសមាជិក៩-លោក បុរី វង្សសានិត្យ ជាសមាជិក១០-លោក ជ័យ វិមានរិទ្ធ ជាសមាជិក១១-លោក នេន ចំរើន ជាសមាជិក១២-លោកស្រី អ៊ុច សោភា ជាសមាជិក១៣-លោក ចេង ស្រុង ជាសមាជិក១៤-លោក សោ លីម ជាសមាជិក១៥-លោក វ៉ាន់ សុខជា ជាសមាជិកហើយត្រូវបានប្រកាសទទួលស្គាល់ជាផ្លូវការពីទីស្នាក់ការកណ្តាលកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ដែលចេញសេចក្តីសម្រេចទទួលស្គាល់ និងចុះហត្ថលេខាដោយសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ប្រធានកាកបាទក្រហមកម្ពុជា៕